Неприємний процес, з яким часто стикається переважна більшість жінок - це лущення шкіри на обличчі. Причин такого явища досить багато: від негативного впливу зовнішніх факторів до алергічних реакцій чи порушень у роботі сальних залоз. Часто лущення супроводжується почервонінням, свербінням і дискомфортом, який може відчутно знизити естетичний вигляд шкіри.
"Ми-Україна" розбереться в нюансах проблеми та пояснить, як їй запобігти.
Лущення шкіри - що провокує появу такого процесу
Відлущування є однією з основоположних частин у процесі догляду за шкірою.
Його "плюси":
- допомагає позбутися відмерлих клітин,
- покращує текстуру шкіри,
- сприяє оновленню шкіри.
Зокрема, регулярне відлущування дозволяє зберігати шкіру гладкою, зменшувати пори і покращувати кровообіг, що в результаті сприяє кращому засвоєнню косметичних засобів. Воно також може допомогти у боротьбі з проблемами, такими як акне, лущення або нерівний тон шкіри. Однак не завжди цей процес є нормою, адже надмірне лущення може призвести до пошкодження природного захисного бар'єра шкіри.

Як розпізнати надмірне відлущення
Перше, на що варто звернути увагу - поява почервоніння, свербежу та відчуття сухості або стягнутості. До всього, шкіра може ставати чутливою: на ній з'являються лущення або навіть мікротріщини, збільшується кількість прищів або запалень, що також свідчить про порушення. Шкіра стає більш вразливою до зовнішніх подразників, таких як сонце, холод чи косметичні засоби із агресивним хімічним складом.
Які ще прояви ви можете помітити:
- лущення,
- висипання,
- запалення,
- почервоніння,
- сухість,
- печіння,
- підвищеної чутливості.
Процес загоєння шкіри
Правильний, а головне систематичний догляд здатен поновити нормальний стан шкіри. Для цього від вас знадобиться лише дотримання декількох важливих дій, а саме:
- Не використовуйте засоби з агресивним хімічним складом. Зокрема, ретиноїдів, вітаміну С, AHA- і BHA-кислот, адже вони здатні посилити чутливість і без того пошкодженої шкіри;
- Не лізьте до обличчя самостійно. Якщо шкіра почала надмірно лущитися, не варто "допомагати" цьому процесу і відлущувати сухі ділянки. Не робіть пілінгів, дайте шкірі час не відновлення;
- Використовуйте в цей період засоби для заспокійливого ефекту. Саме зволоження - основний ключ до загоєння пошкоджень на подразненій шкірі. Вам підійдуть засоби з керамідами, ніацинамідом, гіалуроновою кислотою, олією жожоба чи екстрактом алое;
- Мінімізуйте та спростіть догляд. Обмежтесь на час відновлення шкіри лише малим набором доглядових засобів: гель для очищення, зволожувальний крем та сонцезахисний засіб.
Як запобігти проблемі
Для того, щоб надмірне відлущення шкіри вас не турбувало, зверніть увагу на кілька важливих аспектів догляду:
- Зволожуйте шкіру регулярно. Це допоможе утримувати вологу та запобігати надмірній сухості;
- Використовуйте ніжні засоби для очищення, які не сушать шкіру;
- Користуйтеся засобами для захисту від сонця. Підійдуть креми з SPF, які рекомендується використовувати навіть у похмурі дні;
- Водний баланс і дієта. Пийте достатню кількість води і включайте в раціон продукти, багаті на вітаміни та жирні кислоти;
- Уникайте перегрівання. Не приймайте занадто гарячих душів і ванн, адже високі температури сушать шкіру;
- Регулярне м'яке відлущування. Використовуєте відлущувальні засоби не частіше, ніж раз на тиждень і обирайте лише м'які засоби без грубих часточок.
Радимо дотримуватися вищеперелічених рекомендацій і ви зможете підтримувати шкіру здоровою, зволоженою і захищеною від лущення.
Раніше "Ми-Україна" писав про погані звички, які з часом можуть вплинути на стан нашої шкіри та спричинити передчасне старіння.