Самим непростим періодом для кожного водія прийнято вважати зимовий. Крім того, що суттєво погіршуються умови водіння, саме взимку трапляється найбільше надзвичайних ситуацій за участі транспортних засобів: авто може застрягти посеред засніженої дороги або навіть перекинутися на слизькій трасі. В такому випадку, якщо до всього ще й відсутній мобільний зв'язок, водій може залишитися посеред глушини без жодної можливості на порятунок. З огляду на це, "Ми-Україна" наполегливо радить керманичам завжди мати при собі так званий "зимовий набір для виживання". Що він повинен містити, розберемося в матеріалі.
Які предмети вважаються найнеобхіднішими для автомобілістів узимку
Буксирувальний трос. Предмет, на якому точно не варто економити кошти, адже за умови його поганої якості, він може розірватися у найвідповідальніший момент. Радимо заздалегідь (ще до настання зими) придбати трос гарної якості та дізнатися, де саме на вашому авто розташовані буксирувальні провушини, аби в разі потреби не витрачати на це дорогоцінний час.
Акумуляторні кабелі для запуску двигуна. Покладіть їх до багажника автомобіля до того, як відправитесь у поїдку. Ці кабелі не займуть багато місця, проте в будь-який необідний момент допоможуть оперативно розв'язати проблему із двигуном, який не заводиться. Таким чином ви зможете допомогти собі, або прийти на поміч іншому водієві, що опинився в скрутному становищі.
Варто зауважити, що основною вимогою для цих приладів є достатня довжина, а також хороша струмопровідність.
Лопата. Без цього предмета досвідчені водії радять взимку не їздити на великі дистанції або за межі міст, де дороги можуть бути у вкрай занедбаному стані. Саме лопата є незамінним інструментом, який допоможе з легкістю розрити сніговий "полон", до якого може потрапити ваше авто, відкопавши колеса та розчистивши місце для подальшого маневру.
"Омивачка". Взимку бажано мати запас такої рідини об’ємом, який буде рівний об’єму бачка.
Рідина для розморожування замків. За умови дуже низьких температур в авто в обов'язковому порядку потрібно возити із собою розморожувач. Ця рідина допоможе за лічені секунди відновити функцію механізму, який "замерз" через сильний холод. Він розчинить лід, витіснивши із замка рідину, а також змастить середину для гарної прохідності ключа.
Лампочки про запас. Запасний набір лампочок та запобіжників обов'язково повинні бути у вашому автомобілі. Вони не займуть багато місця, однак рано чи пізно точно стануть у пригоді.
Шкребок та щітка для скла. У морозні та сніжні дні ці нехитрі прилади чи не щодня повинні бути під рукою, адже без їхньої допомоги ви просто не зможете користуватися автомобілем. Радимо обирати якісні предмети, адже дешева "китайщина" може пошкодити скло чи метал транспортного засобу при регулярному користуванні.
Паливний запас. Покладіть в авто каністру хоча б із 5-10 літрами додаткового палива. Воно допоможе відновити рух машини за умови, що пальне раптово закінчилося, а часу і можливості чекати на допомогу немає, особливо, якщо це трапилося у надзвичайно морозний день посеред якоїсь засніженої траси.
Ланцюги протиковзання. Якщо ви часто виїжджаєте за межі міста, зокрема у гористу місцину, особливо в зимову пору року, цей предмет неодмінно стане вам у пригоді та допоможе швидко, а головне безпечно подолати важкі ділянки проїзної частини.
Комплект інструментів. В ідеалі в машині повинен бути так званий "аварійний комплект". До нього мають увійти інструменти, світловідбивний жилет, ліхтарик, а також не завадить невеличкий ніж.
Все для коліс. Йдеться про базовий набір інструментів що підходять для монтажу коліс, а також матеріали для оперативного ремонту шин у дорозі. До того ж зайвим не буде і наявність в автомобілі пакетика солі. Вона точно знадобиться, якщо дорога буде покрита льодом.
Раніше "Ми-Україна" розгорнуто пояснював, що таке автоцивілка без урахування зносу та яким чином вона позначається на компенсації і ремонті транспортних засобів.