Що їсти, щоб точно завагітніти: продукти, які підвищують шанси на зачаття дитини

Що їсти, щоб точно завагітніти: продукти, які підвищують шанси на зачаття дитини

Правильне харчування - один із факторів, який й справді відіграє досить важливу роль у підвищенні шансів на зачаття дитини. Саме від того, що ми їмо, залежить не лише наше загальне самопочуття, а й здатність організму до зачаття та виношування потомства. Збалансований раціон, багатий на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, допомагає нормалізувати гормональний фон, завдяки чому підтримується здоров'я репродуктивної системи. Детальніше про те, які саме продукти здатні відчутно підвищити шанси на зачаття, розповість "Ми-Україна".


Вплив раціону на репродуктивну систему

 

Продукти та харчування мають значний вплив на репродуктивну систему. Основна причина - правильний раціон здатен допомогти нормалізувати гормональний баланс, покращити здоров'я органів, що відповідають за розмноження.

 

 

Детальніше про вплив харчування на фертильність:

- Продукти, що багаті на вітаміни та мінерали, особливо фолієву кислоту, сприяють нормалізації гормонів, що важливо для регулярного менструального циклу у жінок та стабільного здоров'я чоловіків;

- Антиоксиданти, які містяться в деяких продуктах здатні захищати клітини від так званого окисного стресу, який здатен погіршувати якість яйцеклітин і сперми;

- Регулярне споживання продуктів, які містять корисні жири (оливкова олія, авокадо, лосось), сприяють виробленню здорових гормонів, таких як естроген та прогестерон, а вони вкрай важливі для репродуктивної функції.

- Підтримка здорової ваги є важливою для зачаття, адже надмірна вага може призвести до гормональних порушень, зокрема полікістозу яєчників, що знижує шанси на зачаття. Водночас недостатня вага також може впливати на можливість жінки завагітніти; 

- Продукти з низьким глікемічним індексом, (цільнозернові чи бобові), допомагають уникнути коливань рівня цукру в крові, який доволі потужно впливає на репродуктивну функцію та гормональний баланс;

- Раціон, до якого включається риба, лляна олія та інші корисні антиоксиданти, може допомогти знизити рівень запальних процесів у організмі, що не менш важливо для здоров'я репродуктивної системи.

Підкреслимо, що загалом, збалансований раціон, багатий на необхідні поживні речовини, підтримує репродуктивну систему, а також покращує шанси на зачаття.

 

 

Які продукти сприяють зачаттю 

 

Для того, щоб збільшити ймовірність зачаття, рекомендується приділяти увагу харчуванню, яке позитивно впливає на здоров'я репродуктивної системи. Йдеться про такі продукти:

- Шпинат, рукола, броколі стануть у нагоді тим, хто хоче завагітніти, адже вони є прямим джерелом  фолієвої кислоти. Саме вона допомагає підтримувати здоров'я репродуктивної системи, а також допомагає розвитку плоду у першому триместрі вагітності; 

- Молоко, йогурт, сир містять кальцій, який вкрай важливий для репродуктивного здоров'я;

- Авокадо - прекрасне джерело корисних жирів, які позитивно впливають на гормональний баланс. Це надзвичайно важливо для овуляції і здатності жінки до зачаття;

- Яйця містять не лише корисні білки, вітаміни і мінерали, а й здатні допомагати у підтримці як жіночого, так і чоловічого здоров'я; 

- Лосось, тунець, сардини багаті на омега-3, тож допомагають підтримувати гормональний баланс, а також сприяють нормальній роботі репродуктивної системи.

Горіхи та бобові не менш корисні, адже вони є джерелами білка і корисних жирів, які сприяють нормалізації гормонів;

- Фрукти та овочі є відмінними антиоксидантами, допомагають боротися зі стресом і підтримують здоров'я організму в цілому.

- Вівсянка, гречка, кіноа багаті на клітковину і важливі для гормонального балансу та підтримки здоров'я репродуктивної системи.

 

 

Наостанок зауважимо, що, крім нормалізації здорового раціону, намагаючись завагітніти, жінка повинна також відмовитися від шкідливих звичок, зменшити вплив стресових факторів, а також уникати надмірного споживання кофеїну та алкоголю.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, які продукти категорично не рекомендується вживати на голодний шлунок, аби не нашкодити йому. 

Головне