Якщо хочете, щоб ваш сад не лише радував око барвистими квітами, а й наповнював простір ніжним, обволікаючим ароматом ванілі, зверніть увагу на геліотроп. Ця рослина стане справжньою окрасою клумби, адже її чарівний запах можна відчути навіть на відстані.
Як правильно посадити геліотроп на ділянці та доглядати за ним розповість "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виростити часник без ґрунту прямо на підвіконні — збирайте врожай вдома
Який вигляд має геліотроп
Геліотроп вражає дрібними, але яскравими квітками, що можуть бути пурпуровими, синіми або білими. Однак головна його особливість – унікальний аромат, який нагадує ванільні парфуми. Цей ніжний запах створює у саду неймовірну атмоферу, а влітку, коли сонце прогріває повітря та землю, територія вашого саду наповниться неймовірним ароматом. Крім того, геліотроп приваблює бджіл, метеликів та інших запилювачів, що сприятиме гармонії та здоровій екосистемі ділянки.
Де краще саджати геліотроп на дачі чи в саду
Ця рослина не вибаглива, але має певні особливості догляду. Найкраще геліотроп росте на сонячних ділянках, хоча здатен переносити легку тінь. Ґрунт повинен бути родючим, пухким і багатим на гумус. Надмірне зволоження шкодить рослині, тому необхідно забезпечити хороший дренаж. Полив має бути регулярним, але помірним, щоб уникнути застою води. Для пишного цвітіння рекомендується періодично вносити мінеральні добрива.
У наших широтах геліотроп найчастіше вирощують як однорічник, тому його зазвичай висаджують через розсаду. Найкращий період для посіву – кінець лютого або початок березня. Насіння досить дрібне, тому його висівають у суміш торфу з піском, попередньо пропарену для захисту від грибкових захворювань.
Його загортають у ґрунт на глибину не більше 2 мм, накривають склом або плівкою і залишають у теплому місці при температурі 18–20 ºC. Сходи з’являються через 5–20 днів, після чого плівку знімають, а розсаду ставлять у місце з температурою 20–22 ºC. Коли на паростках з’являються два справжні листочки, їх пікірують у горщики діаметром 9 см і поливають. Через два тижні після пікірування рослини підживлюють добривами для розсади.
У відкритий ґрунт геліотроп висаджують на початку червня, коли зникає загроза нічних заморозків. Місце для посадки має бути сонячним, а ґрунт – родючим і добре дренованим. Догляд за дорослою рослиною нескладний: необхідно регулярно поливати, розпушувати ґрунт та видаляти зів’ялі квіти, щоб продовжити період цвітіння.
Також дізнайтеся, як виростити вдома екзотичні фрукти. Наприклад, "Ми-Україна" писав про те, як виростити мандаринове дерево з кісточки, та як посадити вдома ананас.