Взимку найкраще займатися розмноженням смородини. Нарізати живці можна з січня до березня, проте краще робити це під час відлиги, щоб уникнути стресу для гілочок через різкі температурні коливання.
"Ми-Україна" розповість всі нюанси щодо живцювання смородини, щоб потім вона дала щедрий врожай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як продовжити терміни зберігання картоплі: що робити, аби овоч не проростав
Як вибрати живці для розмноження
Для живцювання обирають однорічні пагони, які мають світліший колір у порівнянні з іншими гілками. Їх зрізають біля основи куща, перевіряючи, щоб зріз був зеленим і без чорних плям. Далі пагони нарізають на відрізки довжиною близько 20 см. Найкращими вважаються живці з нижньої частини гілки, оскільки вони міцніші. Верхівкову частину краще не використовувати, оскільки вона дає слабкі саджанці.
Як укорінювати живці
Для вкорінення виконайте наступні кроки:
- Налийте воду у підготовлену посудину.
- Додайте пів чайної ложки меду на 1 літр води.
- Опустіть живці у воду так, щоб вони були занурені на третину.
- Посудину слід розмістити на яскравому підвіконні. Щоб вода не охолоджувалася, поставте її на пінопласт. Через 25-30 днів з’являться перші корінці.
- Пересаджувати живці можна, коли коріння виросте до 5 см. Перед висадкою у горщики на дно кладуть дренажний шар з керамзиту або дрібного пінопласту.
Догляд за саджанцями
Горщики з молодими рослинами найкраще поставити в ящик і засипати простір між ними вологою тирсою, яка допоможе зберігати вологу. Раз на тиждень живці потрібно підживлювати розчином добрив (1 частина добрива на 10 частин води). Якщо з’являються квіти, їх потрібно видаляти. До кінця травня молоді рослини вже будуть готові для пересадки у відкритий ґрунт.
Поради для успішного укорінення
Використовуйте непрозорі посудини, щоб покращити формування коріння. Воду слід доливати, а не повністю замінювати. Уникайте надлишку води, оскільки нестача кисню може викликати гниття живців. Чим молодший кущ, з якого зрізають живці, тим краще вони вкорінюються.
Живці без листя краще утворюють коріння в темряві, але за наявності хоча б одного листочка потрібне світло. Щоб уникнути пересихання виріжте з пінопласту коло, яке поміститься у склянку. Зробіть у пінопласті отвори для живців. Налийте у склянку воду і встановіть пінопласт так, щоб живці торкалися води. Цей метод забезпечить оптимальні умови для вкорінення, захищаючи живці від пересихання.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як виростити мандарин з кісточки, а також який обов'язковий догляд треба зробити взимку у саду.