Рецепт паски на згущеному молоці — перевірений рецепт

Рецепт паски на згущеному молоці — перевірений рецепт

Якщо в момент, коли ви вирішили спекти паску, у холодильнику не виявилося звичайного молока, не поспішайте відкладати випічку. Згущене молоко — чудова альтернатива, яка, до того ж, додає тісту особливої солодкості та ніжності. Паска на згущеному молоці виходить пухкою, ароматною і напрочуд смачною. Такий варіант — справжній порятунок, якщо хочеться спекти щось святкове, але звичних інгредієнтів під рукою бракує. Попри зміну основного інгредієнта, ця паска не потребує складних технік. Випічка добре тримає форму, рівномірно росте й довго зберігає м’якість.

Читайте на "Ми-Україна" детальний рецепт приготування паски на згущеному молоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страсний тиждень 2025: значення кожного дня, традиції та що не можна робити перед Великоднем

 

Рецепт паски на згущеному молоці

 

Великодня паска на згущенці

 

Інгредієнти (на 4 великі паски):

  • борошно пшеничне — 1,5 кг
  • згущене молоко (з цукром) — 6–7 ст. л.
  • тепла вода — 0,5 л
  • свіжі дріжджі — 60 г
  • яйця — 4–5 шт.
  • цукор — 2–2,5 склянки (можна зменшити до 1,5 скл. за бажанням)
  • вершкове масло — 200 г
  • ванілін — 1 пакетик
  • сіль — 0,5 ч. л.
  • родзинки — 1 склянка
  • коньяк — 1 ст. л. (за бажанням)

Покрокове приготування:

  1. У великій мисці змішайте теплу воду зі згущеним молоком. Додайте розкришені дріжджі й перемішайте, щоб вони повністю розчинилися. Додайте приблизно одну склянку просіяного борошна, перемішайте до однорідної консистенції. Накрийте миску рушником і залиште в теплому місці на 1 годину — опара має піднятись і збільшитись у розмірі вдвічі.
  2. Поки підходить опара, наріжте вершкове масло кубиками й залиште за кімнатної температури. Збийте яйця з цукром вінчиком до легкої піни. Родзинки промийте, обсушіть та, за бажанням, залийте на кілька хвилин коньяком.
  3. До готової опари додайте м’яке масло, яйця з цукром, ванілін, сіль і коньяк. Поступово всипайте борошно, замішуючи тісто. Коли маса стане еластичною, додайте родзинки. Замісіть тісто до того моменту, поки воно не почне легко відставати від рук і миски.
  4. Накрийте миску рушником, поставте в тепле місце на 1–1,5 години. Коли тісто підніметься — обімніть його й залиште підходити вдруге, ще на годину.
  5. Підготуйте форми: металеві або бляшані вистеліть промасленим пергаментом і посипте борошном. Якщо використовуєте паперові — додаткового змащення не потрібно. Розкладіть тісто по формах, заповнюючи їх приблизно на третину. Накрийте рушником, залиште на 30–40 хвилин — тісто має піднятись до трьох чвертей висоти форми.
  6. Розігрійте духовку до 200 °C. Форми з тістом обережно переставте на деко й випікайте 40–60 хвилин (залежно від розміру пасок). За потреби прикрийте верх фольгою, щоб уникнути надмірного зарум’янювання.
  7. Після випікання залиште паски у формах на 5 хвилин. Потім акуратно вийміть і покладіть на решітку набік до повного охолодження. Прикрашайте на свій смак: білковою глазур’ю, посипками, цукатами або залиште без декору — ця паска смачна навіть без прикрас.

Можна замінити родзинки на журавлину або цукати, а коньяк — на ром чи апельсинову есенцію. Якщо тісто здається занадто щільним, то додайте ще трохи води або яєць. Не бійтеся експериментувати.

А щоб паска була не лише смачна, а й красива, читайте, як оригінально декорувати паску. Одним з секретів красивої пасочки є хороша глазур. "Ми-Україна" ділився рецептом глазурі, з якою паска буде вдалою.

Головне