Зубна паста - продукт, який призначається не лише для очищення зубів, а й для підтримки гігієни всієї ротової порожнини. Ба більше, однією з її основних задач є зміцнення зубної емалі за рахунок наявності в складі низки активних інгредієнтів, зокрема фтору, який зміцнює зубну емаль, запобігає карієсу, а також усуває запах з рота. "Ми-Україна" вирішив розібратися, чи можна використовувати зубну пасту по завершенню строків її придатності та чи не нашкодить вона при цьому нашому організму.
Чи є у зубної пасти фіксований термін придатності
Кожна зубна паста має свій термін придатності, який зазвичай вказують прямо на упаковці. У середньому він становить не більше 2-3 років з дати виготовлення конкретного продукту. Однак більш чіткі дати виробником встановлюються з огляду на склад пасти. Як правило вони трохи менші у продуктів, що містять у своєму складі такі активні компоненти як фтор.
Чим може нашкодити прострочена зубна паста
Одноразове використання зубної пасти, у якої вийшов термін придатності великої шкоди не завдасть. Проте при регулярному використанні такого продукту неприємні наслідки через втрату ефективності все ж з'явитися можуть. Серед них такі:
- фтор та інші компоненти з часом зменшують свою активність, що призводить до меншої захищеності зубів від карієсу;
- зміни в текстурі або запаху пасти можуть свідчити про зниження якості, що може викликати дискомфорт під час використання або навіть подразнення слизової оболонки рота;
- паста, яка вже має зіпсовану консистенцію, може менш ефективно очищати зуби від нальоту та бактерій, що негативно позначиться на гігієні ротової порожнини.
З огляду не все вищеперелічене, використання простроченої пасти не рекомендується.
Як можна використати протерміновану зубну пасту
Попри те, що використовувати прострочену зубну пасту для гігієни ротової порожнини не рекомендується, є все ж кілька інших способів, як її можна застосувати. Детальніше про них:
- зубна паста є прекрасним засобом для очищення білих кросівок або черевиків від плям та забруднень;
- паста, навіть протермінована, чудово підійде для очищення золотих або срібних прикрас від потемніння і бруду;
- використовувати пасту можна й для видалення дрібних подряпин з пластикових або металевих предметів;
- протермінована зубна паста може допомогти позбутися невеликих плям на фарбі стін або меблів;
- пасту, у якої вийшов термін придатності, можна використовувати для очищення рук від сильних запахів (часник, риба тощо).
Наостанок зауважимо, що перед тим, як використовувати протерміновану зубну пасту, рекомендуємо все ж попередньо перевіряти її, аби не зіпсувати матеріали та не спровокувати можливу появу подразнень.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як правильно обирати зубну пасту для кожного члена родини і на що потрібно звернути увагу під час купівлі в першу чергу.