Приготування їжі на воді з-під крана: безпечно чи ні?

Приготування їжі на воді з-під крана: безпечно чи ні?

Кожному з нас відомо - пити воду з-під крана категорично не рекомендується. Водночас повної заборони на приготуванні їжі з використанням такої води немає. Тим більше в окремих регіонах водопроводи піддаються ретельним перевіркам на наявність шкідливих домішок і навіть мікроорганізмів. Однак, попри те, що на перший погляд така вода може здатися чистою, вона все ж може містити в собі шкідливі речовини, такі як хлор або важкі метали. Особливо поширеною ця проблема є уу старих або дефектних водопроводів.

"Ми-Україна" розбирався, чи справді можна використовувати воду з-під крана для приготування їжі та яким чином це все ж може позначитися як на її смакових якостях, так і на нашому здоров'ї.

Які домішки має вода з-під крана: пояснення експертів


Експерти зауважують, що водопровідна вода проходить кілька етапів очищення. Такий механізм вироблений не просто так: така вода, як правило, надходить з різних джерел і повинна пройти через тисячі метрів трубопроводів, які часто перебувають у неналежному гігієнічному стані. З огляду на це, для її обробки використовують різноманітні хімічні сполуки, солі та мінерали. Тож в результаті, навіть після очищення, залишки цих речовин все ж можуть залишатися у воді, коли вона на завершальному етапі потрапляє до наших домівок.

 

 

Що стосується якості води, то на неї впливають окремі фактори, а саме:

- жорсткість,

- вміст заліза та хлору,

- наявність накипу.

Саме за рахунок кількості заліза та хлору у воді залежатиме й її смак. Враховуйте, якщо вода тече іржавими трубами, то страви, що будуть приготовані на ній, матимуть по готовності відповідний присмак і звичне кип'ятіння прибрати його, на жаль, не допоможе. 

До того ж деякі шкідливі речовини мають здатність лише збільшувати свою концентрацію в речовині, та й запаху хлору підігрів води позбутися не допоможе. 

З огляду на вищевикладене, спеціалісти рекомендують все ж використовувати якісні проточні чи глечикові фільтри. На сьогодні існує великий вибір картриджів для фільтрів, які не лише усуватимуть запах і домішки хімречовин, а й насичуватимуть воду кальцієм та іншими корисними мікроелементами.

 

 

Коли воду з-під крана можна використовувати для приготування їжі

 

Переконатися в безпечності води, ви можете кількома способами:

- Перевірити її на смак, запах і колір — якщо є неприємний запах або вода каламутна, це сигналізує про можливі проблеми;

- Якщо ви живете в місці, де є сумніви щодо якості води, можна використовувати фільтри для очищення води;

- Дізнатися у місцевих органах водопостачання про якість води та її відповідність стандартам.

За умови, що поряд із кожним рядком ви можете поставити "плюсик", сміливо використовуйте воду з-під крана для приготування страв.

Раніше "Ми-Україна" писав про прості методи відчищення газової плити за допомогою підручних засобів - покрокова інструкція.

Головне