Більшість з нас не дуже любить щоденні прибирання і досить негативно ставиться й до щотижневих, намагаючись, наскільки це можливо, полегшити собі обсяг роботи. При цьому всім подобається, коли у помешканні чисто, а підлога блищить так, немов була вимита лише кілька хвилин тому. "Ми-Україна" вирішив зібрати кілька дієвих порад, які допоможуть легко справитися зі складними завданнями під час прибирання, зокрема, пояснить, як правильно мити підлогу та що додавати до води, аби та блищала впродовж тривалого часу.
Підготовка підлоги до прибирання
Перед тим, як розпочинати у помешканні вологе прибирання, потрібно забрати дрібне сміття, ретельно пропилососивши підлогу. Завдяки цьому пил і дрібні частинки сміття, які здатні спровокувати розводи та дрібні подряпини на підлоговому покритті, будуть утилізовані, після чого миття підлоги стане як простішим, так і ретельнішим.
Як зробити розчин для миття
Більшість з нас переконані - для того, щоб гарно очистити підлогу, достатньо звичайної води, яку ми набираємо з-під крана. Проте насправді цього для ефективного результату недостатньо. Завдяки додаванню лише кількох інгредієнтів, які кожен знайде у себе вдома, підлога після прибирання виглядатиме значно чистішою та залишатиметься такою впродовж більшої кількості часу.
Рецепт: до 3-5 літрів води додайте столову ложку оцту (він в такому випадку спрацює як гарний дезінфектор поверхні), також чайну ложку соди (вона чудово справляється з плямами та прибирає "зайві" аромати), а також одну чайну ложку рідкого мила або навіть засобу для миття посуду.
Як мити і на що звернути увагу
Багато хто не звертає увагу на такі деталі, проте вони є не менш важливими, аніж правильна підготовка до вологого прибирання.
Зокрема, для того, щоб після миття підлоги уникнути розводів, не робіть шваброю кругових рухів. Натомість намагайтесь рухатися в одному напрямку від однієї сторони кімнати до іншої. Завдяки цьому вам вдасться уникнути слідів, а також рівномірно розподілити засоби для очищення та дезінфекції по всій підлозі.
Останній етап - сушіння
Після того, як ви завершили вологе прибирання, рекомендується зачекати до того моменту, коли підлога повністю висохне. Для того, щоб цей завершальний етап закінчився якнайшвидше, спробуйте відкрити наявні в кімнаті вікна, що забезпечить провітрювання простору і допоможе уникнути під появи розводів під час висихання поверхні.
Зауважимо, що дотримання лише кількох вищеперелічених порад допоможе зробити ваше прибирання легшим, швидшим і однозначно приємнішим.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як можна без зайвих зусиль прибрати неприємний аромат, який утворився в домі через проживання в ньому домашніх улюбленців: кота чи собаки.