Преображення Господнє 2025 – дата за новим календарем та традиції свята

Преображення Господнє 2025 – дата за новим календарем та традиції свята

У серпні українці святкують одне з найважливіших християнських свят – Преображення Господнє. Це день, коли, згідно з Євангелієм, Ісус Христос явив свою Божественну славу перед учнями на горі Фавор.

Про значення та традиції свята та на яку дату припадає Преображення Господнє цього року – читайте на "Ми-Україна".

 

Коли Преображення Господнє у 2025 році

 

У 2025 році Преображення Господнє відзначатимуть 6 серпня – згідно з новоюліанським календарем, за яким з 2023 року живе Православна Церква України. До календарної реформи свято припадало на 19 серпня за юліанським стилем.


Історія та значення Преображення

 

Преображення Господнє – це подія, коли Ісус Христос узяв трьох учнів – Петра, Якова та Іоана – й піднявся з ними на гору Фавор. Там Він преобразився перед ними: Його обличчя засяяло, а одяг став білим, як світло. Учні стали свідками слави Сина Божого, а також побачили пророків Мойсея та Іллю, які розмовляли з Ісусом.

Ця подія мала величезне значення – вона відкрила апостолам істинну природу Христа як Бога і передвіщала Його Воскресіння. Преображення стало знаком духовного оновлення, покликання до внутрішнього світла і віри.

 

Преображення Господнє 2025

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медовий спас 2025 – дата, традиції свята та що не можна робити 

 

Яблучний Спас – головні традиції 

 

Преображення Господнє в народі відоме ще як Яблучний Спас – другий із трьох Спасів серпня. Саме в цей день віряни несуть до церкви для освячення плоди нового врожаю, зокрема яблука, груші, виноград, мед.

Освячені фрукти з’їдали в родинному колі або роздавали нужденним. Особливо велике значення мав перший укус яблука – його робили лише після освячення в храмі.

Свято Преображення Господнього припадає на Успенський піст, який розпочинається 1 серпня і триває до 14 серпня (за новим стилем). Піст доволі суворий, однак 6 серпня – винятковий день, коли дозволяється вживати рибу, попри пісний період.

Також у цей день уникають важкої праці, натомість відвідують богослужіння, моляться за здоров’я та просять у Бога духовного просвітлення.

 

Яблучний Спас

 

Коли відзначатимуть кожен Спас у 2025 році за новим календарем, а також які традиції з ними пов’язані – читайте на "Ми-Україна". 

Головне