Предмети у помешканні, які викликають втому і сонливість

Предмети у помешканні, які викликають втому і сонливість

Часто предмети, з якими ми контактуємо кожного дня, хоча ми про це можемо навіть і не здогадуватися, здатні впливати на наше самопочуття та призводити навіть до вкрай неприємних симптомів: втоми та сонливості.

"Ми-Україна" розбирався, які речі можуть стати причиною такого стану та яким чином можна уникнути цього негативного впливу.

Проблеми з освітленням та занадто світлий колір стін 


Одними із найважливіших факторів, які суттєво впливають на наше самопочуття є неправильне освітлення в кімнаті або занадто світле оздоблення стін. Через надмірно яскраве або навпаки "пригнічене" світло ми вимушено напружуємо очі, що в подальшому призводить до загальної втоми. Особливо шкідливо впливає на наш організм штучне світло. 

 

 

Занадто м'які дивани, ліжка та крісла 


Через занадто м'які меблі та створення ними так званої "ілюзії комфорту" ми насправді здобуваємо лише неправильну поставу. Через систематичну відсутність належної підтримки як спини, так і шиї, наші м'язи сильно напружуються та провокують появу загальної втоми. Ба більше, через це можуть виникнути головні болі, неприємні відчуття в спині та сонливість.  

 

Смартфони та телевізори 


Попри те, що гаджети є невід'ємною складовою сучасного життя, їх регулярне використання, особливо перед сном, вкрай негативно впливає на загальний стан нашого здоров'я. Ба більше, робота такої техніки здатна порушувати вироблення мелатоніну, гормону, який відповідає за регулювання сну. Як висновок, через поганий сон вночі ми постійно відчуваємо сонливість у світлу пору доби. До того ж екрани і смартфонів, і телевізорів викликають симптом так званого "комп'ютерного зору", що постійно супроводжується відчуттям загальної втоми. 

 

 

 

Обігрівачі та важкі ковдри 


Через надмірне використання обігрівачів або занадто теплих ковдр ми можемо спровокувати перегрів організму, що, своєю чергою, викликає появу сонливості. Зокрема, якщо температура повітря в кімнаті занадто висока, наш організм починає працювати над тим, щоб нормалізувати температуру тіла, що в подальшому провокує появу втоми скоріше, аніж зазвичай. До того ж в такі умови позначаються й на якості нашого сну та провокують сильну ранкову сонливість. 

 

Неякісна постіль


Неякісна постільна білизна впливає на комфортний відпочинок під час сну. Якщо вона занадто важка або, навпаки, занадто повітряна, організм не здатен повноцінно розслаблятися та відновлюватися впродовж ночі. Рекомендується підбирати постіль лише з якісних матеріалів, які не викликають у вас дискомфортні відчуття, адже неправильна постільна білизна може посприяти порушенню сну та, відповідно, спровокувати появу втоми упродовж дня.

 

 

Безлад у помешканні 

 

В рамках останніх досліджень було встановлено, що через хаос і бруд у помешканні наш організм втрачає здатність зосереджуватися на деталях. Ба більше, виникає почуття знервованості, що надалі може перерости у стресовий стан і загальне виснаження нервової системи. Для покращення самопочуття варто систематично прибирати у помешканні, а, якщо такої можливості немає, викликати для цього відповідну службу.

 

Закриті штори на вікнах 

 

Постійно закриті штори та жалюзі можуть негативно впливати на емоційний стан, навіть викликаючи депресивні настрої. Психологи рекомендують забезпечити собі достатню кількість природного світла протягом дня. Відкривайте штори, щоб пускати сонячні промені, що позитивно позначиться на настрої, а закривайте їх лише перед сном.

 

 

Більшість з нас може навіть не здогадуватися, проте досить часто предмети, з якими ми маємо щоденний контакт здатні впливати на наше самопочуття. При чому, як позитивно, так і негативно. Правильний вибір меблів, постільної білизни та оздоблення в кімнаті - перший крок до створення комфортних умов і, як наслідок, гарного самопочуття.

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, які предмети рекомендується викидати з будинку перед приходом Нового року, а також які корисні звички можуть позитивно вплинути на ваше самопочуття. 

Головне