Старі, перевірені роками пральні машинки, з часом втрачають свою ефективність і їх робота бажає кращого. Сторонні шуми та запахи або навіть плями, що лишаються на одязі після, здавалось би, ретельного прання - це все свідчіть про те, що пора задуматися про повноцінний "глибокий" ремонт або навіть про заміну цього елементу побутової техніки. "Ми-Україна" пояснить, які тривожні "симптоми" можуть вказувати на те, що стара пралка "віджила своє".
Сторонній шум
Одним із найтривожніших сигналів, які можуть свідчити про несправність пралки - сторонні шуми. Проте, ці звуки не завжди свідчать про те, що стара пральна машинка вимагає заміни на нову, більш модернову.
Така проблема може виникати:
- сторонній предмет у барабані або насосі,
- зношені амортизатори,
- застарілі підшипники.
За умови, що ви усунете проблему та заміните ці деталі на нові, пралка зможе прослужити вам ще кілька років.
Водночас, якщо шум з пральної машинки стає занадто гучним і "нав'язливим", а при цьому ще й має металічний скрегіт або стукіт, і до нього додаються інші симптоми - це може свідчити про серйозне зношення механізмів.
В такому випадку ремонт машинки може обійтися дуже дорого, тож, якщо ваша помічниця старша 8-10 років, рекомендується все ж подумати про придбання новішої моделі.
Надмірна вібрація
Якщо під час чергового циклу прання, зокрема, віджиму, ви почули надмірну вібрацію — це ознака несправності. Проте в цьому випадку ситуація не завжди вимагає негайної заміни техніки. У багатьох випадках проблема може бути простою та доволі легко справною. Як варіант, такі вібрації можуть спричинити:
- нерівно встановлена машина,
- зношені амортизатори,
- незакріплений барабан.
Своєю чергою, якщо вібрація стає дедалі сильнішою, машинка починає під час прання "стрибати" по підлозі, активно шуміти і зрушуватися з місця, де була встановлена — це може свідчити про зношення ключових деталей, зокрема підшипників або навіть опори барабана.
Такі поломки можуть "влетіти" в "хорошу" копійку, тож на вагах стоятиме в такому випадку дороговартісний ремонт або заміна звичної пральної машини на нову.
Одяг брудний чи погане пахне
Ще один фактор, який не варто лишати без уваги - сторонні запахи або брудний після прання одяг.
Часто ці наслідки провокують такі банальні причини:
- засмічення фільтрів,
- накопичення бруду в барабані,
- залишок порошку чи поява цвілі в зливній системі.
В такому випадку допоможе глибоке очищення пральної машини. Для цього потрібні спеціальні засоби або навіть домашні методи (наприклад, прання з лимонною кислотою чи оцтом на високих температурах і найдовших циклах).
При цьому, якщо навіть після чистки одяг залишається нечистим або має затхлий запах, це може вказувати на накопичення бактерій або навіть зношення внутрішніх деталей, а саме:
- зливного насоса,
- нагрівального елемента,
- гумових ущільнювачів.
Зверніть увагу, якщо такі проблеми набувають регулярного характеру, а ваша пральна машинка вже має досить поважний вік (техніці вже 8–10 років і більше) це справді повинно стати для вас гучним сигналом про те, що техніка вже застаріла, як технічно, так і морально. Тож, якби це не було сумно, час подумати про нову та економну модель.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, які дії потрібно вчинити, якщо під час прання раптово вимкнулося світло.