Часто після пробудження з'являється неабияке бажання добре потягнутися. Це доволі розповсюджена, природна реакція організму, яка приховує в собі багато важливих функцій та безліч переваг для здоров'я. "Ми - Україна" розбирався, чому нашому тілу зранку необхідна розминка у вигляді потягування та яку корить це приносить.
Потягування - чи є від нього користь
Протягом довгого сну наше тіло перебуває в стані нерухомості, м'язи розслаблені, а циркуляція крові по організму сповільнюється. Після пробудження організм починає активуватися і саме процес потягування відіграє важливу роль у його запуску.
Які функції залучаються:
- Кровообіг. Під час сну циркуляція крові в організмі може бути нерівномірною. Потягування сприяє насиченню м’язів і тканин киснем, що пробуджує організм і допомагає швидше "включитися" в активний режим;
- Нервова система. Після нічного сну організм виходить зі стану відносного спокою. "Потягушки" активують роботу нервових закінчень, які, в свою чергу, посилають сигнали до мозку, підвищуючи бадьорість та гарне самопочуття;
- Розтягнення м’язів. За ніч м’язи можуть скорочуватися, особливо якщо людина спала в незручній позі. Потягування допомагає зняти напругу та відновити їхню нормальну еластичність;
- Поліпшення постави. Якщо більшість роботи проводити у сидячому положенні, необхідно регулярно потягуватися. Це допоможе вирівняти спину та запобігти проблемам з опорно-руховим апаратом.
Психологічна роль
Що цікаво, потягування існує не тільки у людей, а й у тварин. Наприклад, кішки та собаки також потягуються після довготривалого сну. Це допомагає їм підготувати тіло до руху та бути готовим до можливих небезпек.
З психологічної точки зору, потягування викликає відчуття комфорту та задоволення. Це процес, який допомагає налаштуватися на позитивний настрій та з легкістю увійти в новий активний день. За думкою науковців, люди, які щоранку виконують потягування мають вищий рівень енергії та гарний настрій впродовж дня.
Як зробити потягування ще кориснішим
Щоб потягування принесло максимальну користь, спробуйте виконати паралельно декілька простих, проте важливих вправ:
- Зробіть глибокий вдих. Це допоможе наситити організм киснем, що позитивно вплине на загальне самопочуття;
- Виконайте кілька нахилів тіла та спробуйте зробити легку розтяжку. Нахили та розтяжки допоможуть зробити тіло гнучкішим і підготувати його до рухової активності;
- Відпочиньте декілька хвилин. Після потягувань посидіть декілька хвилин у спокійному стані. Це значно допоможе відчути організму, що він повністю пробудився та адаптувався.
Зауважимо, що при правильному потягуванні необхідно дотримуватися певних послідовних дій, а саме:
- Підніміть руки над головою, вгору, розтягуючи хребет і м’язи плечей;
- Зробіть декілька нахилів головою в різні боки, щоб розслабити шийний відділ;
- Максимально витягніть ноги та зробіть декілька обертальних рухів стопами;
- Зробіть кілька легких поворотів тулуба.
Наостанок підкреслимо, що більшість з нас можуть навіть не здогадуватися про реальну користь цієї простої звички. Однак насправді, завдяки звичайному потягуванню, ми знімаємо м'язові спазми, покращуємо гнучкість свого тіла, а також підвищуємо загальний тонус організму.
Раніше, "Ми - Україна" писав, чому позіхання "заражає" людину навпроти та через що це відбувається.