Спека влітку, як правило, стає справжнім випробуванням для багатьох водіїв. Якщо авто доведеться лишити на сонці, салон може прогрітися вже за 15-20 хвилин до +50°C. Нагрівається все без виключення: від сидінь до панелі і дихати в такому авто стає майже неможливо. Найбільше в таких випадках страждають діти, літні люди, тварини і не тільки. З огляду на це, захист авто від спеки в літню пору - стає чи не однією з найголовніших задач його власника. На сьогодні є безліч цікавих способів і предметів, які полегшують цю непросту задачу. Одними з них є тонування скла або використання спеціальної тепловідбивної плівки. Що ж із них краще, пояснить "Ми-Україна".
Тонування та плівка - в чому різниця?
На перший погляд здається, що тонування і захисна плівка — це одне й те саме. Але насправді між ними є помітна різниця.
Тонування
Цей метод особливий тим, що полягає у нанесенні на скло затемнювальної плівки. Основна її задача - зменшувати кількість світла, яке потрапляє в салон. Крім того, вона створює затінення, зменшує потрапляння бліків і частково зменшує нагрів. Не менш важливим фактором є й те, що такі плівки "турбуються" про комфорт очей, адже на сьогодні існують різні ступені затемнення — від ледь помітного до дуже темного (деякі з них, до речі, заборонені чинним законодавством України (особливо для передніх вікон).
Сонцезахисна або атермальна плівка
Що ж стосується цього варіанту, то така плівка відрізняється від тонування тим, що має у складі шари, які відбивають інфрачервоні (теплові) та ультрафіолетові промені. Вона може бути практично прозорою, тобто не порушувати правил дорожнього руху, але при цьому ефективно блокує тепло. Така плівка менше нагрівається й захищає салон не лише від спеки, а й від вигорання матеріалів.
Тобто, з огляду на вищевикладене, можна дійти висновку, що основна різниця між двома засобами - їх принцип дії.
Що ж краще обрати?
- Захист від спеки. Тут без сумніву перемагає атермальна плівка, адже вона значно краще справляється з відбиттям теплового випромінювання і здатна знижувати температуру в салоні на 5–10°C;
- Видимість і безпека. Тут підійде або плівка, або легке тонування. Якщо обрати тон занадто темного відтінку, то у вечірню та нічну пору (чи навіть у дощову погоду) видимість в авто може значно погіршитися. Що ж стосується плівки, то вона скло не затемнює, а, відповідно, не впливає на огляд;
- Законодавство. У багатьох країнах заборонено тонувати переднє скло й передні бокові вікна. Прозора плівка з УФ- і ІЧ-захистом дозволяє дотримуватися норм чинного законодавства і при цьому отримати ефект захисту від спеки;
- Естетика. Тут виграє тонування, адже саме воно має більш стильний вигляд у порівнянні з плівкою, в результаті чого візуально "підтягує" зовнішній вигляд авто;
- Ціна та установка. В цьому випадку суттєвої різниці немає, адже якісна плівка та професійне тонування +- обійдуться по грошах однаково. Здебільшого цінова політика залежить від бренду, товщини плівки, складності встановлення.
На завершення підсумуємо: якщо, обираючи між плівкою і тонуванням, ви волієте захистити авто від спеки і при цьому не порушувати чинне законодавство України - обирайте сучасну сонцезахисну (атермальну) плівку. Вона ефективно знижуватиме температуру в салоні, захищатиме матеріали від вигорання і не заважатиме огляду.
Якщо ж мажте на меті отримати стильний зовнішній вигляд вашого залізного коня і при цьому мати більше приватності - зупиніть свій вибір на тонуванні. Проте в цьому випадку не забувайте враховувати дозволені ступені затемнення в рамках норм чинного законодавства.
До всього вищевикладеного додамо, що, незалежно від обраного варіанту, установку все ж краще довіряти професіоналам, адже навіть на неправильно наклеєній плівці можуть з часом утворитися пузирі, які потріскаються та знижуватимуть огляд.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, що означає, коли антифриз змінив колір та як це впливає на стан авто.