Коли на вулиці стає прохолодно, особливо хочеться чогось гарячого, пряного та поживного. Саме для таких випадків чудово підійде пікантний рибний суп із помідорами. Для приготування підійде як тріска, так і морський окунь — головне, щоб філе було щільне, не водянисте й не переморожене. Якщо замість подрібнених томатів у власному соку ви маєте пасту, то сміливо використовуйте її. А зелень для подачі можете обрати за власними вподобаннями — підійде як базилік, так і петрушка або кінза.
Детальний рецепт читайте на "Ми-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Легкий суп з тофу та печерицями: ароматна вегетаріанська страва
Рибний томатний суп
Інгредієнти (на 2 порції):
- 500 мл рибного бульйону
- 500 г філе тріски або морського окуня
- 800 г помідорів у власному соку (подрібнених)
- 1 середня цибулина
- 4 зубчики часнику
- 2 стебла селери
- 1 великий зелений болгарський перець
- 2-4 стручки гострого перцю чилі (кількість обирайте до свого смаку)
- ½ склянки сухого білого вина
- сік одного лимона
- 2 ч. л. сушених італійських трав
- 2 ст. л. томатної пасти
- 3 гілочки свіжого базиліку
- 2 ст. л. оливкової олії
- сіль і свіжомелений чорний перець — на смак
Покрокове приготування:
- Почніть з підготовки овочів: дрібно наріжте цибулю, часник та стебла селери. Усі інгредієнти повинні бути нарізані максимально рівномірно, щоб смак страви був збалансованим.
- Очистьте болгарський та гострий перець від насіння й внутрішніх прожилок. Солодкий перець наріжте невеликими кубиками приблизно по 1 см, а чилі подрібніть якнайменше.
- У великій каструлі розігрійте оливкову олію. Обсмажте цибулю на середньому вогні, поки вона не стане прозорою та м’якою — це займе 5–7 хвилин.
- Додайте до цибулі часник, селеру, болгарський перець і подрібнений чилі. Готуйте все разом ще 5 хвилин, аби овочі трохи підрум'янились і віддали свій аромат.
- Влийте вино та лимонний сік, всипте італійські трави, посоліть і поперчіть до свого смаку. Готуйте на середньому вогні 2–3 хвилини, поки частина рідини не випарується.
- Додайте томатну пасту та подрібнені томати (або пасату), перемішайте. Влийте рибний бульйон, доведіть усе до кипіння і варіть 10 хвилин, щоб смаки з’єдналися.
- Тим часом наріжте рибне філе кубиками розміром приблизно 2х2 см. Обережно перекладіть шматочки до супу, доведіть знову до кипіння і варіть на повільному вогні ще 5–6 хвилин — до готовності риби.
- Зніміть суп із вогню, додайте подрібнений свіжий базилік і подавайте гарячим.
Щоб зробити суп більш поживним, можна додати трохи вареної картоплі або рису. Якщо хочете зробити його густішим — чудово підійде червона сочевиця, яку варто додавати разом із томатами.
У сезон редиски не полінуйтеся приготувати найсмачніші салати. "Ми-Україна" ділився рецептами салатів з редискою.