Павуки вдома: чому вони з’являються та що з ними робити

Павуки вдома: чому вони з’являються та що з ними робити

У кожному домі час від часу з’являються павуки. Більшість із нас інстинктивно тягнеться до капця чи пилососа, щойно побачить цих "небажаних гостей". Але з давніх-давен у народі вірять: вбивати павуків — до біди. Це повір’я збереглося в українській культурі донині та являє собою як символічні, так і практичні підстави. "Ми - Україна" дізнавався, чому павуків вдома вважають особливими створіннями та чи справді вони оберігають оселю.


Павук - символ добра і захисту

 

У давніх віруваннях павук часто виступає як охоронець дому. У народі кажуть: "Павук плете павутину - добро в хату веде". Особливо позитивно ставилися до павуків, що селилися біля вікон або в кутках стелі. Це означало, що ваша оселя під надійним захистом і в ній присутні добрі духи. 

Також у християнській традиції є легенда, як павук врятував Ісуса, сплівши павутину на вході до печери, де він переховувався. Завдяки цьому переслідувачі подумали, що в печеру давно ніхто не заходив. Тож павук виявився не лише творцем, а й рятівником.

 

 

Природний дезінсектор

 

Павуки насправді можуть бути й корисними сусідами, навіть якщо ми не в захваті від їх зовнішності. Вони харчуються комахами: мухами, комарами, міллю та навіть дрібними паразитами. 

Ці істоти не нападають на людину, якщо їх не провокувати. Що цікаво, домашні павуки взагалі не становлять небезпеки, адже їхні укуси не приносять катастрофічних наслідків та вважаються не шкідливими для здоров'я людини.


Непроханий гість - як позбутися

 

Якщо павуки вам не заважають, краще залишити їх у спокої. Але якщо їх стає забагато та вони викликають дискомфорт, ось кілька порад, яким чином їх можна позбутися:

- Регулярне прибирання. Пилососьте кути, щілини та за меблями.

- Обмеження доступу із зовні. Ставте москітні сітки, закривайте вікна у вечірній час та не залишайте їжу на відкритому місці.

- Натуральні засоби. Павуки бояться запахів м’яти, лаванди, евкаліпту та цитрусових. 

- Акуратне переселення. Впіймати павука у банку та винесіть на вулицю чи у нежитлове місце дому, не завдаючи йому шкоди.

 

 

Наостанок варто зауважити, що вбивати павуків вдома не варто, адже ви втратите не лише корисного помічника, а й порушите традицію. Побачивши павука в кутку, усміхніться та дайте йому спокій. 

Раніше, "Ми - Україна" писав, найефективніші способи профілактики комах на дачі.

Головне