Нове життя для старих рушників: що зробити, аби тканина стала м'якшою

Нове життя для старих рушників: що зробити, аби тканина стала м'якшою

З часом навіть тканина найкращої якості здатна втрачати свої властивості: вона погано вбирає вологу, стає тьмяною та жорсткою. Однак, повернути таким рушникам м’якість і первинні властивості все ж можна. Зробити це легко за допомогою лише кількох простих і природних засобів. Одним із них є білий оцет. 

"Ми-Україна" розповість цікавий лайфхак для пом’якшення рушників.

Змінити стан рушників на краще під час прання 


Білий оцет є багатофункціональним засобом, який здатен впоратися з різними побутовими завданнями. Використовують його для очищення від вапняного нальоту, боротьби з пліснявою, для відбілювання білизни і навіть пом’якшення тканин.

Оцет, завдяки своїм антибактеріальним та кислотним властивостям, чудово розчиняє залишки поту, масел і косметичних засобів, які з часом накопичуються у волокнах рушників.

 


 
Як правильно доглядати 

 
Оцет може бути використаний для пом'якшення рушників окремо, однак найкращий ефект досягається, коли його комбінують з кристалами соди.

- Покладіть рушники у ванну та додайте до них теплу воду, замішану з кількома ложками порошку соди та залиште у такому вигляді на 10-15 хвилин. Якщо тканина дуже стара - на 30 хвилин;

- Перекладіть рушники у пральну машинку та додайте пральний порошок аби гелевий засіб для прання у барабан;

- У відсік для порошку додайте з пів склянки оцту і чайну ложку соди;

- Увімкніть звичний режим прання, а по його завершенню гарно струсіть рушники, аби розділити їх волокна.

Зауважимо, що після такого методу рекомендується сушити рушники на свіжому повітрі. За умови, що така можливість відсутня, використайте для сушки тканинних виробів сушильну стійку або рівну поверхню. Це прискорить процес висихання рушників та відновить їх первинну текстуру. 

 

 

Наостанок зауважимо, що регулярне замочування рушників таким способом (із використанням соди і оцту) допоможе підтримувати їх у відмінному вигляді тривалий час.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як розпізнати пральний порошок поганої якості за допомогою лише двох перевірених способів.

Головне