Неприємний сморід із душового зливу є поширеною проблемою, що може з'явитися навіть у чистій ванній кімнаті. Зазвичай це пов'язано зі скупченням у водостічній системі органічних матеріалів, таких як волосся, мило, шкірний жир та бруд. Вологе середовище сприяє розмноженню бактерій і грибків на цих залишках, що і є джерелом неприємного запаху. "Ми - Україна" розбирався, як почистити душовий злив без вантуза для того, щоб в подальшому уникнути появи неприємних ароматів.
Причини неприємного запаху
Неприємний запах із душового зливу є доволі поширеною проблемою, що може суттєво погіршити комфорт у ванній кімнаті. Його поява найчастіше пов'язана з накопиченням у зливі забруднень, таких як: волосся, частинок шкіри та інших органічних речовин. Ці залишки розкладаються та створюють ідеальне середовище для розмноження бактерій і грибків, що і є джерелом смороду.
Крім того, якщо душем користуватися нерегулярно, вода в сифоні може висохнути, і тоді неприємні запахи з каналізації потраплятимуть у середину ванної кімнати.
Ще однією з причин неприємного запаху може бути проблеми з вентиляцією каналізаційної системи або негерметично з'єднаних труб. Щоб підтримувати свіжість у ванній, необхідно регулярно очищати зливний отвір і слідкувати за наявністю води в сифоні.
Очищення зливу без хімії
Замість хімічних засобів, ефективно впоратися із засміченнями та неприємними запахами у зливі допоможуть прості підручні засоби. Ці методи є цілком безпечними, як для вашого здоров'я, так і для цілісності труб.
Найефективніші з них:
- Оцет та сода:
- Насипте в злив приблизно пів склянки харчової соди;
- Залийте зверху таку ж кількість оцту;
- Щільно закрийте злив пробкою або ганчіркою на 10-15 хвилин, щоб відбулась реакція;
- Опісля залийте в злив 1-2 літри гарячої води для очищення.
- Сода та сіль
- Змішайте 3 столові ложки кухонної солі та стільки ж соди;
- Засипте готову суміш у злив;
- Залиште на ніч для глибокого очищення;
- Вранці промийте злив гарячою водою.
- Лимонна кислота
- Насипте у злив 2-3 чайні ложки лимонної кислоти;
- Залийте склянкою гарячої води;
- Залиште суміш у зливі на 10–15 хвилин для ефективного результату.
Корисні рекомендації
Щоб уникнути смороду зі зливу у ванній, достатньо дотримуватися простих рекомендацій:
- Промивайте злив гарячою водою щотижня, особливо це важливо при не частому використанні душу;
- Встановіть захисну сітку на злив, щоб уникнути потрапляння туди волосся та інших забруднень;
- Раз на тиждень очищайте злив натуральними засобами, які перераховані вище;
- У разі появи неприємного запаху через нерегулярне використання душу, перевірте чи не пересох сифон. За потреби додайте трохи води в злив.
- Час від часу очищайте область навколо зливу, щоб уникнути розмноження бактерій.
Наостанок варто зазначити, що для усунення неприємного запаху в душі немає потреби у використанні потужної хімії чи у застосуванні вантуза. Безпечні та ефективні натуральні засоби чудово справляться із забрудненнями та бактеріями, а регулярне очищення допоможе підтримати свіжість і чистоту ванної кімнати.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, як правильно почистити вентиляцію у ванній кімнаті та пояснив, як часто потрібно проводити цю процедуру.