У сучасному світі сотні тисяч людей звертаються до лікарів зі скаргами на незрозуміле самопочуття, розраховуючи знайти допомогу та полегшення стану. Проте часто замість реального діагнозу вони отримують так званий "ярлик" у вигляді "хвороби", якої в реальності не існує. Детальніше про те, яких захворювань немає в жодному офіційному медичному довіднику, розповість "Ми-Україна".
Фальшиві "хвороби" - звідки вони беруться
Часто вигадані діагнози з’являються через підвищену тривожність пацієнта та нечіткі симптоми, як приклад: втому, біль в голові чи навіть легкий дискомфорт в животі. Буває, що це трапляється й через помилки малодосвідчених "медиків".
Крім того, це може стати наслідком навмисної реклами лікарських препаратів, яка формує попит на лікування тих самих неіснуючих захворювань.
Часто так звані діагнози стають популярними за рахунок поширення інформації про них в соцмережах або на різноманітних інтернет-форумах, де опис симптомів є настільки "розмитим", що майже кожна людина впізнає в ньому себе.
Як результат — похід до недосвідчених або неперевірених "фахівців", вживання сумнівних БАДів та роки боротьби із "захворюванням", якого по факту не існує.
Найбільш поширені неіснуючі діагнози
Нижче наведемо перелік найрозрекламованіших "діагнозів", які часто помилково сприймаються за реальні захворювання:
- Дріжджова інфекція всього організму (латентний кандидоз). Жодних реальних доказів цього діагнозу не існує;
- Хронічна інтоксикація шлаками. Поняття "шлаки" в медицині не існує, а організм має здатність самостійно виводити непотрібні йому речовини;
- Вегето-судинна дистонія (ВСД). Ця "хвороба" не є офіційним діагнозом і нею недобросовісні медики часто називають інші тривожні розлади або порушення сну, які інакше діагностувати не можуть;
- Синдром хронічної втоми. Діагноз, який можуть поставити чи не на будь-який стан. Хоча ця хвороба й справді існує, її часто ставлять без будь-якої реальної діагностики;
- Дисбактеріоз. Це стан, а не самостійна хвороба і часто він супроводжується й іншими порушеннями;
- Паразити. Часто вони нібито “живуть роками в усьому організмі” і часто цей діагноз використовують для реклами антипаразитарних засобів.
Захист від вигаданих діагнозів
Щоб не стати жертвою лікування вигаданих хвороб, важливо підходити до будь-якого діагнозу з обережністю та включати здоровий глузд. Обов’язково з’ясуйте у лікаря, на чому саме ґрунтується його висновок, зроблений після обстеження та чи є підтвердження такій хворобі у міжнародних медичних організацій.
Крім того, не варто боятися звернутися до іншого спеціаліста для порівняння діагнозів. Це допоможе уникнути зайвого лікування та витрат.
Наостанок додамо, що, намагаючись знайти вагому проблему, яка провокує неприємний дискомфорт, часто люди потрапляють у так звану "пастку фальшивих діагнозів". З огляду на це, ми все ж рекомендуємо покладатися на доказову медицину та довіряти перевіреним спеціалістам, які призначають реальне лікування проти реальних хвороб і уникають комерційного шахрайства.
Раніше "Ми-Україна" писав про можливі причини, через які дитина може почати скреготати зубами.