Улюблені домашні рослини створюють затишок, очищають повітря і прикрашають інтер’єр. Проте деякі з них можуть бути небезпечними для здоров’я та ваших домашніх улюбленців. “Ми - Україна” розбирався, які саме рослини можуть викликати алергію, отруєння або інші негативні реакції на організм людини та ваших чотирилапих друзів.
Дифенбахія
Ця популярна кімнатна рослина має гарні великі листки, але містить токсичний сік, який при потраплянні на шкіру може викликати подразнення, чи, що найгірше - набряк слизових оболонок та навіть тимчасову втрату голосу при потраплянні до рота. Дифенбахія вважається однією з найнебезпечніших рослин для організму дітей та домашніх тварин.
Олеандр
Рослина олеандр відома своїми гарними квітами, проте всі частини цієї кімнатної рослини містять сильні токсини. Навіть незначне вдихання токсинів з листя або квітів може спричинити серйозне отруєння, що супроводжується нудотою, блюванням, серцевими порушеннями та іншими серйозними наслідками.
Фікус
Фікус містить отруйний молочний сік, який може виділятися з листя чи стебла, внаслідок чого, при контакті з ним, людина може скаржитися на погане самопочуття. Він викликає алергічні реакції, подразнення шкіри та очей. Людям, схильним до алергії, рекомендується уникати контакту з цією рослиною.
Спатифілум
Рослина, яку часто називають «жіночим щастям», може бути досить небезпечною. Її листя містить речовини, що подразнюють слизові оболонки, спричиняючи печіння в роті, біль у горлі, висипання на шкірі. За думкою науковців, ця рослина може нести неабияку небезпеку для людини та домашніх тварин.
Герань
Одна з рослин, яка потребує до себе особливої уваги по догляду. Не рекомендується “прикрашати” нею приміщення в аудиторіях шкіл, дитячих садочках тощо. Запах цієї рослини має специфічні компоненти, які можуть викликати напади задухи та різні алергічні реакції. Особливо не рекомендується контактувати з геранню людям з хворобою дихальних шляхів, таких як астма чи інші.
Як убезпечити себе та близьких?
Що важливо, перед купівлею будь-якої кімнатної рослини рекомендується вивчати її властивості. Більшість квітучих вазонів можуть здаватися на перший погляд “безневинними”, проте їхній склад та токсичні компоненти можуть свідчити про протилежне. Під час догляду за такими використовуйте рукавички, а при контакті з отруйними компонентами рослин зверніться до лікаря.
Нагадаємо, як нещодавно "Ми-Україна" розповідав про рослини, які можна почати вирощувати вже у березні і цвісти вони будуть аж до самих заморозків.