Небезпечна гра з психікою: чому не можна призначати антидепресанти самому собі

Небезпечна гра з психікою: чому не можна призначати антидепресанти самому собі

Останнім часом невпинно зростає кількість людей, які страждають від емоційного вигорання, тривожних та депресивних станів. Замість того, щоб звернутися за професійною допомогою, деякі з них намагаються самостійно знайти заспокійливе для своїх душевних страждань, часто обираючи антидепресанти. Аптеки без зайвих питань продають деякі з цих серйозних ліків, а інтернет "кипить добрими порадами". Однак, таке самолікування є небезпечним для здоров'я. "Ми - Україна" детально розглянув питання, чи можна самому собі призначати антидепресанти та до яких наслідків це може призвести.

 

Принцип дії та індивідуальність

 

Варто пам'ятати, що антидепресанти - це не просто "пігулки від поганого настрою". Вони є серйозними та потужними лікарськими засобами, які впливають на важливі хімічні процеси у мозку та змінюють рівень нейромедіаторів, які відповідають за емоційний стан, сон та інші важливі функції організму

Не існує універсального антидепресанту, який підійде кожному. Самостійний його вибір може бути небезпечним для здоров'я. Неправильна доза, невідповідний препарат або раптове припинення можуть викликати серйозні побічні ефекти, такі як безсоння, панічні атаки та навіть суїцидальні думки. Важливо довіряти своє психічне здоров'я лише професіоналам.

 

 

Загрози самолікування


Прагнучи швидко полегшити свій стан, необхідно усвідомлювати, що антидепресанти не діють так миттєво, як знеболювальні препарати. Їхній ефект накопичується поступово і вимагає обов'язкового контролю лікарем. Самостійне призначення антидепресантів є небезпечним, і ось через що можуть виникнути проблеми зі здоров'ям:

- Неправильно підібрані ліки. Існують різні форми психологічних розладів, і кожен з них може вимагати індивідуального підходу до лікування.

- Небезпечні наслідки. Варто здійснювати медичний контроль прийому ліків, щоб уникнути небезпечних та непередбачуваних наслідків, які, в свою чергу, можуть швидко розвиватися і призводити до більш серйозних проблем.

- Поєднання з іншими ліками. При одночасному застосуванні, антидепресанти можуть негативно взаємодіяти з ліками для серця, тиску та гормональними препаратами.

- Психоемоційна залежність. Під час прийому антидепресивних препаратів виробляється звичка використовувати таблетки, як спосіб тимчасово заглушити дискомфорт. 

- Раптове припинення. Раптове припинення лікування може призвести до погіршення самопочуття або появи неприємних фізичних відчуттів.

 


До яких лікарів звертатися


Точний діагноз і призначення лікування може зробити лише лікар психіатр або психотерапевт. У разі легких форм депресії, тривожності чи емоційного вигорання часто достатньо відвідати декілька сеансів психотерапії, змінити спосіб життя та мати підтримку з боку рідних. 

 

Наостанок варто усвідомити, що самостійне використання антидепресантів може не тільки не принести бажаного полегшення, але й завдати значної шкоди здоров'ю. При виникненні проблем варто ігнорувати поради з інтернету та  звертатися до професіоналів, які здатні надати безпечну та ефективну допомогу.

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, як ще, крім використання проти алергії, можна застосовувати антигістамінні препарати. 

Головне