Не викидайте яєчну шкарлупу: способи використання природного добрива в побуті

Не викидайте яєчну шкарлупу: способи використання природного добрива в побуті

Практично у кожного з нас у холодильнику є кілька яєць, які ми вживаємо у самостійному вигляді або додаємо їх як складову до багатьох страв. Після цього, як правило, усе лушпиння з яєць викидається у смітник, однак робити це не варто, адже існує безліч способів для подальшого використання яєчної шкарлупки у побуті.

Чим саме лушпиння з яєць може допомогти справжнім господиням, розбирався "Ми-Україна".

 

Натуральне добриво

 

Шкарлупу з яєць можна використовувати у вигляді натурального добрива - компосту. Для його приготування зазвичай використовують різноманітні харчові відходи: гній, шкірку від банана, картопляне лушпиння тощо. До того ж в компост додають і шкарлупу з яєць.

Часто її також використовують для приготування дієвого розчину для компостної ями. Як це зробити? Залийте декілька подріблених ячних шкарлупок звичайною водою і дайте їм настоятися. Такий розчин прекрасно підійде для поливання, а саме "підживлення" компостної ями. 

 

 

Рослини у горщиках

 

Для виготовлення дренажу часто використовують невеличкі камінці. Проте досвідчені садівники знають, що прекрасною заміною камінню може стати яєчна шкарлупа. Саме вона має здатність виконувати свої функції і не потребує заміни на нову до 12 місяців. 

До того ж коли квіти у горщику піддають пересадці, камінчики зазвичай утилізують, а от землю з яєчною шкарлупою в подальшому, як правило, використовують у вигляді добрива.

 

Гарний врожай


Досвідчені огородники знають, що саме шкарлупа з яєць, особливо домашніх, здатна виконувати функцію гарного добрива. Це можливо завдяки тому, що в яєчному лушпинні міститься надзвичайно велика кількість корисних речовин, зокрема кальцію.

З огляду на це досить часто настоянку з води і шкарлупок яєць любителі городньої справи використовують для полиття баклажанів і перців. Цей розчин здатен "наситити", а також забезпечити активне зростання рослин.


Розсада

 

Зазвичай розсаду розсаджують у маленьких пластикових стаканчиках або інших ємностях невеликого розміру. Своєю чергою для цього можна використати й шкарлупу від яєць. В такому випадку вона прослужить не лише "горщиком" для рослини, але й гарно підживить їх.

Для розсади зазвичай використовують цілі шкарлупки, на дні яких роблять маленькі дірочки. Це потрібно для швидкого проростання рослини. Після того, як розсада проросте і прийде час її пересаджувати, викидати лушпиння не варто, адже його можна використати в якості добрива.

 

 

Кислотність ґрунту

 

На жаль, не всі регіони України можуть "похвалитися" відмінним для висаджування рослин ґрунтом. Часто в таких місцевостях вони хворіють і гниють, страждають на різноманітні інфекції. Однак допомогти землі стати придатною та насититися поживними речовинами може саме яєчна шкарлупа.  Вона здатна завдяки своїм властивостям поновити належну для висадки рослин кислотність ґрунту. Проте зауважимо, щоб цей метод спрацював, потрібно досить багато часу.  

Боротьба з равликами


Для того, щоб відбити на огороді "атаку" слимаків і равликів, необхідно посипати землю подрібнену маленькими кусочками шкарлупу з яєць або ж приготувати з них спеціальний розчин з лушпиння та води і окропити ним землю. 

На перший погляд, такі способи можуть здатися "пустими", однак в реальності вони здатні продемонструвати дуже хороші результати у боротьбі зі шкідниками.

 

 

Допомога птахам

 

Доволі часто для того, щоб допомогти птахам перезимувати, люди роблять годівнички із підручних засобів, після чого розміщують їх на деревах і навіть балконах власних домівок. У якості так званого "підживлення" використовують насіння, зерна, а також крупи. Однак  в якості корма для зимових птахів можна використати й яєчну шкарлупу, адже вона містить в собі величезну кількість поживних речовин. Тож з голоду пташки, які поласують лушпинням точно не помруть. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, яким чином потрібно зберігати салати, аби ті не псувалися швидко, а термін їх зберігання збільшився в рази. 

Головне