Не мучайте себе і банки: як обрати ідеальний закаточний ключ для консервування вдома

Не мучайте себе і банки: як обрати ідеальний закаточний ключ для консервування вдома

Одним із найпоширеніших способів тривалого зберігання овочів, фруктів, ягід та інших продуктів є консервування. Завдяки термічній обробці та закриттю в банки продукти не псуються значно довше і не втрачають при цьому своїх смакових якостей і навіть корисних властивостей. Для надійного закривання скляних банок використовують спеціальні закаточні ключі, яких на сьогодні існує кілька видів. Детальніше про кожен із них розповість "Ми-Україна", пояснивши, який з них підійде саме вам.

Закаточні ключі та їх види

 

На сьогодні існує кілька основних видів закаточних ключів.  Кожен з них має свої особливості, а також "плюси" та "мінуси". Детальніше про них нижче. 

Ручний роликовий ключ (класичний)

Одним із найбільш затребуваних і самих дешевих варіантів є класичний роликовий ключ. Він працює за рахунок того, що кришка закручується шляхом обертання ручки навколо банки.

Цей метод, як правило, вимагає досить багато зусиль і ще не менше впертості, проте все ж підходить для нормального використання.

 

Напівавтоматичний ключ

Такий ключ працює на пружинному механізмі, який автоматизує процес закатки лише частково. Напівавтоматичні ключі вимагають менше зусиль від господині та дають більш рівномірне закатування. Його вважають зручним для тих, хто консервує часто. 

Автоматичний ключ

Такі ключі спрощують процес настільки, наскільки це можливо. Вони дорожчі в ціні, проте здатні закручувати кришку самостійно і додаткових дій від людини цей процес не вимагає.

Автоматичний ключ вважають ідеальним вибором для тих, хто консервує досить багато.

Євроключ (твіст-офф)

Євроключі призначені для закручування банок з різьбовими кришками (типу "твіст-офф"). Вони не вимагають прокатування, натомість просто щільно закручують кришку.

Цей метод досить простий і швидкий, однак він не підійде для звичайних кришок, які не мають різьби.

 

 

Що стосується різниці між усіма вищепереліченими засобами для закрутки, то вона полягає в наступному:

- степінь автоматизації,

- зручність,

- тип кришок,

- швидкість закрутки,

- надійність закриття банок.

 

На що звертати увагу при покупці


Перше, що повинно привернути вашу увагу при покупці ключа для закруток - це  якість матеріалу корпусу. Він повинен бути виконаний зі сталі чи гарного металу. Що стосується пластику, то він ламається найшвидше, адже банально не витримує навантаження під час процесу закруток.

Не менш важливим фактором є й те, як прилад "лежить" у руці: ручка має бути ергономічною, не ковзати і не натирати шкіру.

Також варто перевіряти при покупці, як обертається ролик та чи справно працює механізм фіксації. Його робота повинна бути плавною, без ривків та люфту.


Що ж обрати?


- Якщо консервацією ви займаєтесь досить рідко — вам підійде ручний ключ. При цьому все ж рекомендуємо зупинити свій вибір на перевірених варіантах українського виробництва; 

- Якщо у планах закатка десяти банок - обирайте напівавтомат чи автомат.

До всього перед придбанням приладу рекомендуємо прочитати відгуки або навіть переглянути відеоогляди різних моделей, які сьогодні можна знайти у продажу. Завдяки цьому ви зможете уникнути купівлі неякісних моделей.

 



У підсумку підкреслимо, що ключ для закатки, на перший погляд, може здатися незначною дрібницею, щодо вибору якої точно не варто "заморочуватися". Проте насправді правильний вибір приладу забезпечить вам не лише герметичні банки із консервацією, а й спокій за свої запаси у зимовий період. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як дізнатися, що овочі, які ви придбали на ринку, містять велику кількість нітратів - сполук, що вкрай небезпечні для організму, особливо, дитячого. 

Головне