Сучасне життя та його невпинний ритм часто змушує нас шукати максимально швидкі способи для відновлення сил та енергії. Одним із найпопулярніших сьогодні методів є вживання енергетичних напоїв. Однак мало хто, придбавши ще одну яскраву банку енергетика, задумується над тим, що ж усередині та завдяки яким складовим напою організм отримує такий потужний "заряд" і чи не нашкодять вони організму? Детальніше в цьому питанні вирішив розібратися "Ми-Україна".
Де криється небезпека
Енергетичний напій являє собою суміш стимуляторів, одним із яких є кофеїн. До всього у складі напою міститься таурин, глюкуронолактон, а також цукор. Іноді додаються й рослинні екстракти, зокрема женьшень або гуарана.
Просто уявіть, що один такий напій може містити до 2–3 разів більше кофеїну, ніж в одній чашці кави. Окрім того, в кожну банку додається не менше 10 ложок цукру. Саме цей компонент призводить до різкого підйому і падіння рівня глюкози в крові, що, своєю чергою, провокує появу ще більшої втоми по завершенню дії енергетика.
З огляду на це, при регулярному споживанні енергетичних напоїв ви примусово виснажуєте ресурси свого організму, який банально не встигає їх поновити.
Що буде, якщо пити енергетики часто
На перший погляд, ці смачні газовані напої можуть здатися абсолютно безпечними. Проте при частому їх споживанні на організм очікують вкрай неприємні наслідки, а саме:
- Зміна в роботі серцевих ритмів через надмірну дозу кофеїну викликає тахікардію та підвищує артеріальний тиск;
- Енергетики "збивають" біологічні годинники, через що виникає безсоння;
- Велика доза кофеїну, що міститься в напої, провокує часте сечовипускання та, відповідну, велику втрату рідини;
- Стимулятори енергетиків сильно перенавантажують нервову систему, через що з'являється тривожність та дратівливість. Можливі навіть нервові зриви;
- Через надмірне навантаження на органи фільтрації можуть виникнути порушення в роботі печінки та нирок;
- Енергетики викликають серйозну залежність і "зістрибнути" з них після того, як організм звикає систематично отримувати потужну дозу стимуляторів, вкрай важко. Без напою людина відчуває себе виснаженою і вимушено купує їх знову;
- Молодий організм (особиво дитячий та підлітковий) вкрай чутливий до такого роду напоїв, через що споживання енергетиків можуть призвести до вкрай важких ускладнень.
Чи є альтернатива?
Для того, щоб підтримувати енергію на належному рівні не потрібно одразу хапатися за банку з енергетичним напоєм. Для цього існують і більш "привабливі" для організму альтернативи:
- Сон не менше 7–8 годин на добу;
- Збалансований раціон;
- Прогулянки на свіжому повітрі;
- Легка фізична активність;
- Вода з лимоном, зелений чай або настої трав.
На завершення додамо, що енергетики - це не "чарівна паличка", а серйозна загроза для вашого здоров'я. Ці напої не лише негативно впливають на роботу більшості органів, а й буквально "вичавлюють" енергію з організму. Тож перед тим, як наступного разу потягнутися до полиці з енергетичним напоєм, згадайте про безпечні альтернативи і все ж утримайтесь від можливої покупки.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" в деталях розповів про те, які чаї прийнято вважати найкориснішими для людського організму.