Наліт і пліснява можуть не лише погіршити ефективність роботи машини, але й спричиняти неприємний запах на вашому одязі. "Ми-Україна" вирішив надати кілька простих, однак дієвих порад, завдяки яким можна швидко, безпечно, а головне - без зайвих витрат, усунути ці проблеми, аби ваша пралка служила вам довгі роки.
Причини появи плісняви
Вологе середовище, неправильний догляд та відсутність вентиляції – усе це сприяє розвитку грибка. Не менш важливим фактором у появі плісняви є й неправильне використання прального порошку, а також недостатня регулярність чищення як самого барабану, так і ємностей для насипання\наливання прального порошку та інших засобів, які використовуються безпосередньо у момент роботи техніки. Часто, усередині них налипають залишки порошку, який розчинився не до кінця, тож рекомендується обирати гелеподібні засоби - із ними "заморочок" буде значно менше.
Водночас, якщо ж проблема вже з'явилася, треба зробити наступне:
- Ретельно очистіть лоток для порошку. За допомогою мокрої губки або рушничка приберіть залишки порошку з доступних ділянок. Потому наносіть невелику кількість зубної пасти на щітку та обережно почистіть як лоток, так і навколишню поверхню ємності. Залиште цей розчин хоча б на 5-7 хвилин, а потім видаліть його за допомогою губки. У важкодоступних місцях використовуйте зубну щітку, попередньо змочену у воді.
- Очистка барабана. Приготуйте спеціальний розчин: 400-500 грамів кисневого відбілювача розчиніть у теплій воді, після чого перелийте це все у барабан. За умови, що в ємності, де ви готували розчин, залишилися крупинки відбілювача, додайте туди ще трохи води, ретельно збовтайте і вилийте туди ж. Потому ввімкніть пралку на режим з максимально гарячою водою та запустіть її на один цикл. Вода всередині барабана почне активно пінитись - це залишки застарілого порошку, який налип у машинці. Коли "гарячий" цикл завершиться, запустіть ще один, однак без додавання миючих засобів, аби чиста вода прополоскала барабан після кисневого відбілювача.
- Гумовий ущільнювач у барабані. У глибокій мисці змішайте 100 грамів оцту з літром води. Обережно обробіть гумовий ущільнювач, використовуючи для цього м’яку тканину або губку. Однак, для кращого результату губка підійде більше. Потому залиште наявний розчин на гумі хоча б на 5-10 хвилин, після чого ретельно промийте губку в чистій воді та ще раз протріть нею поверхню.
Фінальним кроком стане протирання ущільнювача сухою серветкою з мікрофібри для досягнення ідеальної чистоти.
Що робити із зовнішньою поверхнею
Для очищення зовнішньої частини пральної машини використовуйте вологу губку, змочену в мильному розчині. Після цього зітріть залишки засобу вологою серветкою, а потім протріть поверхню сухою тканиною.
Після очищення залиште дверцята пральної машини відкритими на наступну добу. Крім того, не закривайте ванну кімнату, щоб забезпечити доступ свіжого повітря.
Це все, що допоможе вас досягнути максимально ефективного очищення пральної машинки, однак займе не більше 20 хвилин часу.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як потрібно прати білі шкарпетки і які засоби додавати до прання, аби повернути їх первинний білосніжний вигляд.