У сучасному світі витрати на комунальні послуги зростають регулярно і все більша кількість людей замислюються над тим, як зекономити бюджет. Одним із реально дієвих способів є економія електроенергії за рахунок раціонального використання побутової техніки, а саме - пральної машинки. Саме правильно встановлений під час прання режим допоможе відчутно зменшити витрати на комуналку. Детальніше про це в "Ми-Україна".
Найекономніший з режимів
Нагрів води під час прання — це основна стаття енергоспоживання пральної машини. Тобто, чим вищою є її температура, тим більше електрики необхідно для нагрівання.
Водночас режим прання при 30°C, більше відомий як "економічний режим" (eco) або "швидке прання" дозволяє машинці працювати ефективно, при цьому вдаючись до використання мінімальної кількості ресурсів.
Таке прання ідеально підходить для злегка забруднених речей, синтетики або бавовни, які не вимагають глибокого очищення.
Крім того, сучасні пральні порошки та гелі створені для ефективної дії навіть у прохолодній воді. Тобто чистота білизни не страждає, а енергія не витрачається даремно.
Економне прання - що ще потрібно
Дотримуючись лише кількох правил ви зможете прати ефективно, проте економно. Детальніше про них:
- температура прання повинна бути не вищою 30–40°C,
- барабан не повинен бути перевантажений (70/30% - ідеальний варіант),
- відсутність попереднього прання,
- використання коротших програм (підійде для менш забрудненого одягу).
Поради для економного прання
- Режим “швидке прання” або “30°C”. Завдяки йому вдається заощадити до 40% електроенергії;
- Не включайте пралку, якщо машинка напівпорожня. Марно втрачаєте воду та, відповідно, гроші;
- Використовуйте сучасні пральні засоби. Вони ефективно працюють навіть у холодній воді;
- Не вмикайте режим "попереднє прання" (якщо одяг не надто брудний);
- Своєчасно очищуйте фільтри та барабан. Так машинка працюватиме ефективніше.
На завершення додамо, що економне прання не лише дозволить зберегти пральну машинку в належному стані більш довгий час, а й відчутно позначиться на стані вашого гаманця.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, як за допомогою кількох домашніх засобів можна відбілити вже не нові шкарпетки.