Набір ваги від хлібобулочних виробів: міф чи реальність

Набір ваги від хлібобулочних виробів: міф чи реальність

Хлібобулочні вироби вважаються найлюбленішими продуктами мільйонів людей по всьому світу. Однак, однією з найпоширеніших тем для дискусій є питання: "чи набирається вага від частого їх вживання".  "Ми - Україна" розбирався, як хліб та булочки впливають на організм та  чи дійсно вони можуть стати причиною зайвих кілограмів.

Баланс калорій


Щоб дати відповідь на питання про набір ваги, необхідно зрозуміти основну причину виникнення зайвих кілограмів від поїдання хлібних виробів: вага збільшується, коли кількість калорій, що надходять в організм, ним не витрачаються.

Хліб і булочні вироби є джерелом вуглеводів, які можуть швидко перетворюватися на енергію. Проте, коли ці продукти споживаються у великій кількості, а енергія не використовується, вони можуть сприяти набору ваги.

 

 

 

Кількість калорій


Хлібобулочні вироби, особливо, які виготовлені з білої муки, мають високу калорійність. До прикладу, один шматочок білого хліба, вагою 100 грамів, містить близько 220-300 калорій, водночас булочка може мати 250-310 калорій. Ця кількість, на перший погляд, здається  незначною, проте, якщо хліб споживати часто і в значних кількостях, це призведе до накопичення калорій в організмі, що в результаті додасть вам проблему "зайвих кілограмів". 

 

Вуглеводи і їх вплив на рівень цукру в крові


Хліб і булочки мають високий глікемічний індекс, який здатен швидко підвищувати рівень цукру в крові. Це може викликати різкі стрибки інсуліну, що сприяє відкладенню жиру. Постійне вживання продуктів з високим глікемічним індексом може призвести до порушень в обміні речовин та зайвих кілограмів.

 

 


Надмірне споживання


- Зниження рівня активності. Коли хліб та булочки стають основними продуктами в раціоні, це може призвести до збільшення та накопиченню калорій в організмі і, як результат, до збільшення ваги. Особливо це помітно, якщо людина веде малорухливий спосіб життя. Вуглеводи, що містяться в хлібобулочних виробах, потребують енергії для засвоєння, тому, якщо ця енергія не використовується, вона зберігається у вигляді жиру.

- Шкідливі добавки та трансжири. Деякі види хлібобулочних виробів можуть містити шкідливі добавки, що ще більше підвищить їх калорійність і нашкодить здоров'ю. Добавки у вигляді трансжирів, які можуть міститися у хлібі чи випічці, не тільки сприяють набору ваги, але й збільшують ризик серцево-судинних захворювань.


Як уникнути набору ваги


Для того, щоб мінімізувати вплив хлібних виробів на масу тіла, необхідно обирати цілозернові або житні вироби замість продуктів з білої муки. Ці продукти містять більше клітковини, яка допомагає контролювати апетит і нормалізувати травлення, а також мають нижчий глікемічний індекс.

Важливо контролювати розміри порцій хліба. Декілька шматочків на день не повинні становити основну частину вашого раціону. Замість того, щоб вживати хліб або булочку самостійно, спробуйте поєднувати їх з білковими продуктами, наприклад, яйцями, нежирним м'ясом або сиром чи овочами, щоб створити збалансовану страву, яка сприятиме кращому насиченню.

 

 

Нагадаємо, раніше "Ми - Україна" писав, про те, скільки потрібно робити кроків на день, аби підтримувати гарну фізичну форму чи схуднути.

Головне