Молоко з медом: чому бабусин метод може сильно нашкодити

Молоко з медом: чому бабусин метод може сильно нашкодити

Для багатьох поєднання молока з медом одразу викликає спогади про дитинство та незмінний рецепт для швидкого одужання. Цей напій широко відомий своєю універсальністю у народній медицині. Проте, іноді для декого "лікувальний" ефект молока з медом може виявитися зовсім іншим. "Ми - Україна" дізнавався, чи насправді цей багатовіковий та, як здається, безпечний рецепт одужання є корисним.


Які ризики несе поєднання молока з медом?

 

Як здається, на перший погляд, поєднання меду з теплим молоком виглядає цілком безпечним. Однак важливо знати: коли мед нагрівається до температури більше ніж 40°C, він втрачає свої корисні властивості. А при температурі вище 60°C у ньому можуть утворюватися токсичні речовини, зокрема гідроксиметилфурфурол, що негативно впливає на функції печінки.

 

Що важливо, молоко є доволі сильним алергеном, а в меді можуть бути частинки пилку, які також провокують алергічні реакції, особливо у дітей. У деяких випадках вживання цієї суміші може спричинити висип, кашель або навіть набряки.


Кому варто бути обережним?


Деяким людям варто відмовитися від вживання молока з медом, адже для окремих категорій така комбінація може бути не лише малокорисною, а й шкідливою.

До групи ризику відносять: 
  

- Немовлята (до 1 року). Мед може містити у собі бактерії, що здатні викликати ботулізм, тому він є особливо небезпечним для дітей до року;

- Люди з підвищеною чутливістю до лактози. Вживання молока може викликати здуття, розлад шлунку або болі в животі;

- Люди з підвищеною алергічною чутливістю. Стосується тих, хто має алергію на пилок або бджолині продукти;

- Особи з цукровим діабетом. Поєднання вуглеводів з меду та молока утворює перенасичення рівня цукру в організмі. 

- Особи з проблемами підшлункової чи жовчного. Поєднання жирного молока та солодкого меду може стати причиною загострення поганого стану.


Сучасні альтернативи класичному рецепту


На заміну традиційному рецепту молока з медом варто обирати напої, які легше засвоюються організмом.

Спробуйте такі:

- Теплий ромашковий чай із медом. Приготуйте ромашковий чай і додайте ложку меду, коли він трохи охолоне. Це забезпечить заспокійливий і зігріваючий ефект;

- Мигдальне чи кокосове молоко з куркумою. Така комбінація відома своїми протизапальними властивостями та сприяє комфортному травленню;

- Тепла вода з імбиром. Настояна тепла вода з імбиром не лише чудово зігріває, а й допомагає зняти запалення і полегшує травлення.

 

 

Наостанок варто зауважити, що молоко з медом - не універсальний засіб і його слід вживати з обережністю. Навіть якщо вам чи вашій дитині подобається смак цього напою, важливо слідкувати за тим, щоб він був не надто гарячим та у вас не виникло ніяких "побочок".

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" поділився кількома простими рецептами приготування обліпихового чаю для зміцнення імунітету. 

Головне