Одним із найулюбленіших овочів українців є солодкий перець. Однак він входить до переліку й самих дорогих, тож дозволити собі його сьогодні може не кожен. А споживати цей продукт потрібно, адже перець не лише смачний, а й багатий на вітаміни A, C і групи B. Як вийти з цієї неприємної ситуації розповість "Ми-Україна", пояснивши, яким чином можна виростити солодкий перець на власному ж підвіконні і насолоджуватися його смаком та користю впродовж цілого року.
Підготовка до посадки
Перше, що потрібно зробити - правильно визначити сорт, який найкраще підійде для вирощування на підвіконнях чи балконах. Для цього підійдуть низькорослі, компактні сорти, яким не потрібно багато простору. Як варіант:
- "Оранжеве диво",
- "Каліфорнійське диво",
- "Карлик",
- спеціальні кімнатні гібриди.
Насіння потрібно висівати, коли "за бортом" ще прохолодно - в лютому-березні. Для цього потрібен пухкий ґрунт (прекрасно підійде готовий субстрат для овочів). Що стосується глибини загортання, то саджанці потрібно висівати приблизно на 1 сантиметр і до моменту проростання накривати ємність плівкою або склом.
Після появи 2–3 справжніх листків сіянці потрібно пересадити у горщики побільші (хоча б на 2 і більше літрів). Ємність рекомендується обирати із дренажними отворами (якщо їх немає, пробити самостійно). До всього не варто забувати й про додатковий шар з керамзиту або гравію на дні.
Як доглядати
Перець вважається однією з найбільш теплолюбних рослин, тож найкращим варіантом буде розмістити його на південному або південно-східному вікні.
За умови, що світла в помешканні недостатньо, то придбайте для вирощування солодкого перцю фітолампу.
Що стосується поливу, то рекомендується додавати воду лише тоді, коли помітно, що ґрунт підсох. Не завадить й обприскування листя, завдяки якому ви зможете підтримувати вологість. Крім того, хоча б раз чи два на тиждень варто здійснювати підживлення рослини - додавати органічні або мінеральні добрива.
Перший врожай, при правильному вирощуванні солодкого перцю на підвіконні, ви зможете отримати вже за 2,5–3 місяці після посіву.
Зауважимо, що зрілий домашній перець ніяк не поступається тепличному: ані своїм ароматом, ані соковитістю, ані вмістом корисних властивостей. Отримавши з одного кущика по 10-15 плодів, ви матимете свіжий овоч на своєму столі чи не кожного дня.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як можна в домашніх умовах виростити дерево авокадо лише з однієї кісточки.