Легке очищення кухонної мийки: універсальні поради для будь-якого типу покриття

Легке очищення кухонної мийки: універсальні поради для будь-якого типу покриття

Найбільш часто використовною річчю на кухні по праву можна вважати мийку. Щоденно вона контактує з жиром, залишками їжі, засобами для миття посуду, а також проточною водою, яка містить величезну кількість мікроелементів. Враховуючи цей вплив, незалежно від того, з якого матеріалу не була б виготовлена раковина, рано чи пізно вона втрачає свій первісний вигляд. Подовжити життя кухонної мийки можна, проте для цього за нею потрібно правильно доглядати та регулярно очищати її від забруднень. Як це робити в деталях розповість "Ми-Україна".


Проста профілактика забруднень


Для того, щоб мийка завжди лишалась чистою, рекомендується щоденно проводити хоча б поверхневе очищення. Для цього достатнім буде після кожного використання протирати поверхню раковини м’якою губкою з краплею миючого засобу. Завдяки цьому ви зможете прибрати залишки жиру, плями від кави, чаю або овочів та фруктів.

До всього після миття варто ретельно промити кухонну мийку чистою проточною водою та витерти її насухо - так ви уникнете появи нальоту та плям від води.

Варто зауважити, що такий простий "ритуал" щоденного догляду підійде для всіх типів мийок.

 

 

Що ж стосується більш глибокого очищення, то його потрібно проводити раз на тиждень. Для цього можна використовувати навіть звичайну харчову соду, адже вона має властивість діяти на поверхні як м’який абразив, який не пошкоджує покриття.

Все просто! Насипте трохи соди на вологу губку, обережно потріть раковину отриманою сумішшю та залиште на кілька хвилин, потім змийте все теплою водою.


Індивідуальний підхід

 

Кожне покриття мийок вимагає індивідуального підходу. Детальніше про кожен з них нижче:


- "Нержавійка". Один із найпопулярніших варіантів, для якого підходять м’які засоби без хлору й кислот. Для нержавіючої сталі використання металевих щіток не рекомендується, адже вони залишають подряпини. Що ж стосується природнього блиску таких поверхонь, то для його отримання можна протирати мийку розчином оцту і води (співвідношення 1:1);

- Гранітна чи кам’яна мийка.  Такі вироби мають характерну пористу структуру, тож доволі легко вбирають плями. Для очищення таких поверхонь потрібні м’які нейтральні засоби. Що ж стосується її захисту, то рекомендуємо періодично обробляти такі мийки спеціальним просоченням (можна придбати чи не в будь-якому спеціалізованому магазині), яке запобігає проникненню бруду й жиру;

- Керамічна мийка. Вироби з кераміки прекрасно переносять побутову хімію, проте є вкрай вразливими до механічних ударів. Для них підійдуть звичайні гелі для чищення кухні, а для видалення стійких плям — сода або лимонна кислота, але з обережним використанням.

 

 

Стійкі забруднення та домашні засоби від них 


Для застарілих чи стійких забруднень агресивна хімія не знадобиться. Вам буде достатньо лише кількох перевірених бабусиних методів, а саме:

- Сода та оцет. Один із найпотужніших дуетів для усунення запахів і розщеплення жиру;

- Лимонна кислота чи сік лимона. Чудовий засіб для боротьби з вапняним нальотом;

- Перекис водню. Дезінфікує та освіжає поверхню і при цьому не шкодить покриттю;

- Сіль та лимон. Засіб підійде для відбілювання і м’якого очищення світлих мийок.

Зауважимо також, що, незалежно від матеріалу, після будь-якого глибокого очищення вкрай важливим етапом є ретельне промивання мийку водою, після чого її потрібно витерти насухо. Це допоможе не лише прибрати залишки мийних засобів, а й запобігатиме появі нових плям.


 

Зверніть увагу, що правильний, а головне - регулярний догляд за кухонною мийкою не вимагає великих зусиль, однак допоможе зберегти не лише приємний вигляд виробу, а й гігієну та комфорт на довгі роки.

Раніше "Ми-Україна" дав кілька порад про те, як правильно доглядати за кухонними ножами, аби подовжити їхнє життя.

 

Головне