Куди покласти мед, щоб він не зіпсувався - практичні поради

Куди покласти мед, щоб він не зіпсувався - практичні поради

Багато любителів меду стикаються з проблемою зацукрювання, коли мед стає густим, каламутним і набуває кремової або навіть грубої консистенції. Це природний процес кристалізації меду, і хоча багато хто через це вирішує викинути продукт, робити цього все ж не варто. Одним із основних факторів, які впливають на цей процес є спосіб зберігання продукту, зокрема, температурний режим.  

"Ми-Україна" вирішив розібратися, як правильно зберігати мед і який температурний режим потрібно для цього обрати.

 

Як правильно зберігати мед 

 
Для того, щоб продукт не втратив своїх корисних властивостей і первісного вигляду, потрібно дотримуватися лише кількох простих рекомендацій, а саме:

Темне місце. Зберігайте мед у темному місці, подалі від прямих сонячних променів. Світло може вплинути на його якість і смак.

Закрита тара. Зберігайте мед у герметично закритих банках або контейнерах, щоб уникнути потрапляння вологи, яка може призвести до бродіння.

Ніякого холодильника. Мед не слід зберігати в холодильнику, оскільки це може прискорити процес кристалізації.

Скляні чи керамічні контейнери. Найкраще зберігати мед у скляних чи керамічних банках, оскільки вони не взаємодіють з медом і не змінюють його смакові якості.

З огляду на це, рекомендується не зберігати мед у таких приміщеннях як зимові сади, гаражі та підсобні приміщення, де температура зазвичай нижча.

 

Як бути із температурним режимом

 

Краще за все мед зберігати при температурі не нижчої 18°C і не вищої 25°C. Вважається, що вказаний діапазон є ідеальним для тривалого збереження меду, його смаку, аромату, а також корисних властивостей. 

Температури, яких слід уникати:

- Висока температура (понад 40°C). Під час нагрівання меду до високих температур (особливо понад 40°C) руйнуються важливі ферменти та корисні речовини, змінюється його смак і аромат, а також можуть втрачатися деякі корисні властивості;

- Низька температура (нижче 5°C). Зберігання меду при низьких температурах, наприклад, у холодильнику, може прискорити процес кристалізації (зацукрування), але це не шкодить його якості. Однак зацукрований мед може бути менш зручним у використанні.

 
Що робити, якщо мед кристалізувався

 

Якщо ваш мед вже кристалізувався, не поспішайте його викидати, адже це абсолютно нормальний процес, і з ним нічого поганого не сталося.

 

 

Для того, щоб розм'якшити мед, вам знадобиться лише тепла вода та невелика миска. Наповніть миску теплою водою, поставте в неї банку з медом і додайте ще води, щоб вона покрила банку приблизно на три чверті. Потім акуратно помішуйте мед чайною ложкою, поки він не стане м’яким.

Правильне зберігання меду дозволить вам насолоджуватися ним довгий час, не втрачаючи його корисних властивостей.

Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як правильно готувати торт "Медовик", однією зі складових якого є мед. 

Головне