Вода відіграє ключову роль у всіх процесах нашого організму, впливаючи на загальне самопочуття, рівень енергії та навіть працездатність. Проте багато людей не приділяють належної уваги цьому важливому аспекту підтримки водного балансу, що може призвести до негативних наслідків. “Ми - Україна” детально розбирався, скільки потрібно води пити щоденно та до чого може призвести зневоднення.
Чому важливо підтримувати водний баланс?
Вода виконує безліч важливих функцій, основними з таких є:
- Регулювання температури тіла. Під час спеки або фізичних навантажень організм охолоджується через потовиділення.
Виведення токсинів. Вода допомагає ниркам очищати кров і виводити шкідливі речовини з організму.
- Покращення роботи травної системи. Споживання води в достатній кількості запобігає закрепам і тримає в нормі мікрофлору кишківника.
- Зволоження шкіри. Нестача рідини спричиняє сухість шкіри та передчасне її старіння.
- Активна робота мозку. Регулярне пиття води змусить ваш мозок працювати активніше та додасть концентрації. В іншому випадку, зневоднення може призвести до головних болів, втоми та роботи серцево-судинної системи.
Щоденна норма споживання води
За думкою науковців, норма споживання води на добу залежить від віку, ваги та фізичної активності. Для людини вагою 70 кілограмів, добова норма становить 2,4 - 2,8 літра води. Тобто на кожен кілограм маси тіла потрібно випивати 30-40 мілілітрів води. Що важливо, при великих фізичних навантаженнях або в спекотну погоду, варто збільшити кількість рідини, оскільки організм втрачає більше вологи.
Ознаки зневоднення
При недостатній кількості води в організмі, він може подавати певні сигнали. Найпоширенішими серед яких є: постійна сухість у роті, відчуття втоми, головні болі, суха та лущена шкіра. Якщо ви помітили деякі зміни, супутні з цими симптомами, варто переглянути рівень вживання води. Зневоднення організму може викликати порушення роботи нирок, проблеми з серцево-судинною системою і навіть втрату свідомості.
Яку воду обрати
Найкращим вибором для підтримки правильного водного балансу є чиста питна вода без домішок та консервантів. Більшість людей замінюють звичайну воду іншими різними напоями. Єдиною альтернативою простій воді є трав’яні чаї, в той час, як газовані напої, мінеральна вода чи соки не несуть справжнього позитивного ефекту та результату для організму.
Наостанок, варто зауважити, що вода є справжнім “очищувачем” організму людини, що водночас підвищує енергію та зберігає молодість. Щоденно вживайте достатню кількість води та прислухайтеся до потреб свого організму і він віддячить вам відмінним самопочуттям.
Раніше, “Ми - Україна” писав про те, чи несе небезпеку приготування їжі на воді з-під крана.