Користь, а не шкода: чи можна їсти кавун кожного дня

Користь, а не шкода: чи можна їсти кавун кожного дня

Кавун - це не просто смачна літня ягода, а справжнє джерело користі для організму. Мало того, що він на 90% складається з води, тому відмінно втамовує спрагу, він ще й містить надзвичайно велику кількість вітамінів, зокрема A, C, B6, а також мінерали, як-от калій і магній. Однак, чи насправді все настільки райдужно, як здається на перший погляд і чи немає серед усіх цих "плюсів" звичної ложки дьогтю? "Ми-Україна" розповість, чим ще корисний кавун для людей та чи не "зустрінемося" ми з поганими наслідками, якщо будемо їсти його в літній період кожного дня. 

Їсти кавун щодня можна чи ні - просте пояснення 

 

Зазвичай здоровій людині можна їсти кавун кожного дня у розпал сезону. Головне - не переборщити. До двох шматочків у день принесуть лише користь і позитивний ефект. Водночас, якщо перестаратися і їсти ягоду у великих кількостях, то можна отримати вкрай неприємну "побочку" у вигляді навантаження на нирки. 

Крім того, не варто забувати й про те, що кавуни містять натуральні цукри, тож діабетикам або проблемами з рівнем цукру в крові варто обережно ставитися до його споживання. А тим, у кого є хвороби нирок або сечостатевої системи, перед регулярним вживанням кавуна краще проконсультуватися з лікарем.

Варто також додати, що для переважної більшості людей кавун є смачним і корисним літнім продуктом, який все ж варто включати у свій раціон у літню пору. 

 


Вибір "правильної" ягоди 

 

Для того, щоб кавун був корисним і смачним, важливо уважно підійти до його вибору, а саме:

- Шкірка має бути матова і тверда, без тріщин або вм’ятин;

- Жовта пляма на боці каже, що кавун дозрів;

- Якщо постукати по кавуну -звук має бути глухий і це буде хорошим знаком. 

Додамо також, що купувати кавуни на стихійних ринках або біля доріг не рекомендується. Такі ягоди можуть містити шкідливі речовини як з ґрунту, так і з повітря.

Що стосується правильного зберігання, то краще тримати кавун у холодильнику і перед нарізанням та споживанням ретельно вимити та протерти. Після розрізання найкраще - з’їсти ягоду впродовж 2–3 днів, аби уникнути його псування.

 



На завершення підсумуємо, що для більшості людей їсти кавун щодня цілком безпечно, якщо не перестаратися і обирати якісний плід. Кавун не тільки смачний, а й корисний. Тож просто прислуховуйтеся до свого тіла і не зловживайте поїданням цього смаколика. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, коли можна починати їсти кавуни, щоб не нашкодити організму.

Головне