Лохина - надзвичайно корисна ягода, яку часто серед людей ще називають "суперфудом". Вона містить велику кількість речовин, які допомагають захищати клітини від старіння, покращують зір, а також зменшують запалення в організмі. До всього в її складі містяться такі вітаміни як C, E, K та клітковина, яка сприяє травленню. Крім того, однією з суперздібностей лохини є й те, що вона допомагає організму тримати цукор у крові під контролем і може сприяти очищенню судин від "поганого" холестерину. Однак, попри всі "плюси" ягоди, їсти її можна не всім. Чому і кому саме потрібно уникати лохини в своєму раціоні, розповість "Ми-Україна".
Лохина у шкоду - кому не варто їсти цю ягоду
Навіть така корисна ягода, як лохина, підходить не всім і на це є доволі багато причин. Деяким категоріям людей варто їсти її обережно або зовсім прибрати її з раціону.
Мова про такі:
- Люди з низьким тиском. Лохина має здатність знижувати тиск це більше, в результаті чого виникає сильна слабкість, запаморочення, а іноді й навіть непритомність;
- Ті, хто приймає ліки для контролю тиску або цукру в крові. Суперфуд може посилити дію препаратів, через що тиск або цукор можуть впасти занадто низько;
- Люди, які мають шлунково-кишкові захворювання. При гастриті чи виразці лохина може ще сильніше подразнювати слизову, через що виникатиме печія та болі в шлунку;
- Алергіки. Хоча побічні реакції у вигляді алергій при споживанні лохини виникають рідко, вони все ж можливі. У чутливих людей може з’явитися висип, свербіж або навіть набряки.

Чи можна "перегнути" з кількістю?
Навіть якщо у вас немає протипоказань, важливо не переїдати лохину. Усе добре — в міру.
У протилежному разі може виникнути така симптоматика:
- Здуття і гази. Ягода занадто багато фруктових кислот, тож часто вона викликає відчутний дискомфорт у шлунку та кишківнику;
- Порушення кишкового балансу. Через велику кількість клітковини, що є у складі лохини, вона може спровокувати появу запорів;
- Порушення згортання крові. Ця корисна ягода сильно впливає на вітамін K, тож людям, які мають проблеми із її згортанням варто бути дуже обережними.
Безпечне споживання лохини
Щоб лохина була корисною, вистачить однієї невеликої жмені на день - потрібно не більше 50 грамів. Цієї кількості цілком достатньо для підтримки здоров’я та імунітету.
Якщо у вас знижений тиск або є хронічні хвороби, перед тим як регулярно їсти лохину, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, адже вона може спровокувати появу вкрай неприємних "побочок".
Що ж стосується того, в якому вигляді можна їсти ягоду, то тут сильної різниці немає. Вона корисна у будь-якому вигляді: свіжа, заморожена, у вигляді смузі або як ще один компонент йогурту чи вівсяної каші.
Крім того, тим, хто споживає лохину на регулярній основі, обов'язково потрібно пити побільше води. Якщо в раціоні багато ягід, організму потрібна рідина, щоб клітковина "працювала" правильно й не викликала здуття та запорів.
Що ж стосується дітей, то їм лохину потрібно давати обережно - зовсім трошки і поступово, уважно слідкуючи за тим, як реагує на неї організм.
У підсумку підкреслимо, що лохина - це дуже корисна та смачна ягода. Але найбільше користі вона зможе принести організму лише при правильному "підході". Пийте достатньо води і дотримуйтесь міри - саме тоді цей "суперфуд" стане чудовим доповненням до вашого раціону.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, чому не варто їсти ягоди прямо з куща, навіть, якщо вони ростуть на власному ж городі.