Розчинну каву легко й швидко приготувати. З огляду на це багатьом вона здається дуже зручною. Проте за такою простотою часто ховається склад, м'яко кажучи, не найкращої якості. Детальніше про те, чому краще відмовитися від такого продукту, розповість "Ми-Україна".
Розчинна кава - в чому відмінність від меленої
На відміну від звичайної меленої кави, яку просто обсмажують і подрібнюють, розчинну спочатку заварюють у великих промислових обсягах, потім висушують, а після заморожують або висушують під дуже гарячим повітрям. Тільки по завершенню цього процесу вона стає порошком або гранулами. Така обробка "забирає" у продукту всі наявні корисні речовини, тож виробникам доводиться "насичувати" його різноманітними ароматизаторами, барвниками чи іншими хімічними домішками. Не менш важливою проблемою такого виробництва є й речовина акриламід. Вона утворюється при високих температурах і може бути шкідливою для організму, навіть впливати на розвиток раку.
Кому потрібно повністю відмовитися від розчинної кави
Попри те, що кава підходить не всім, деяким людям варто бути особливо обережними з розчинною, або й зовсім від неї відмовитись.
Мова про такі категорії:
- Люди, які мають проблеми зі шлунком. Основна причина - розчинна кава сильно подразнює слизову оболонку шлунка, тож може викликати печію чи загострити виразку та гастрит;
- Ті, хто має проблеми з тиском і серцем (гіпертонія\аритмія). Розчинна кава містить кофеїн у надвеликих кількостях, а він відчутно підвищує артеріальний тиск і пришвидшує серцебиття;
- Вагітним жінкам. Причина: кофеїн може "просочуватися" через плаценту і впливати на плід;
- Дітям і підліткам. Організм у цьому віці чутливіший до стимуляторів, а розчинна кава, зокрема, кофеїн, що в ній міститься, може впливати на сон, концентрацію, а також викликати збудження чи дратівливість;
- Людям із хворими нирками. Деякі добавки в розчинній каві можуть мати сечогінний ефект або погано виводитися з сечею, що провокує появу запалень;
- Тим, хто має алергію чи чутливість до деяких добавок. Ароматизатори та стабілізатори часто викликають алергічні реакції.

Чи існують альтернативи
Якщо організм не "дружить" із розчинною кавою, її варто замінити на щось більш корисне, а саме:
- Натуральна мелена кава. Вона містить менше оброблених компонентів;
- Цикорій. Містить значно менше кофеїну і дуже корисний для травлення;
- Зелений чай або матча. Мають тонізуючий ефект і багато антиоксидантів, і це все без кофеїну;
- Трав’яні чаї (м’ятний або ромашковий). Чудово заспокоюють, покращують самопочуття й не мають побічних ефектів.
На завершення підкреслимо, що розчинна кава може здаватися зручною, але вживати її щоденно все ж не варто. Якщо після споживання цього напою ви помічаєте неприємні симптоми, кращим варіантом буде знайти більш безпечну альтернативу.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, як можна в домашніх умовах приготувати шикарний англійський десерт із кавовим кремом - торт "Мокка".