Коли дуже хочеться, а не можна: кому категорично заборонено пити самогон

Коли дуже хочеться, а не можна: кому категорично заборонено пити самогон

Самогон — не просто міцний алкоголь: для когось - значна частка народної культури, а для інших - відмінний спосіб заощадити, отримавши при цьому "чистий" продукт без хімії. Проте, навіть, якщо самогон вигнано правильно, з дотриманням всіх належних факторів, він може бути вкрай шкідливим. Іноді навіть небезпечним для життя. "Ми-Україна" пояснить, кому краще утриматися від споживання самогону та чому.

Самогон що це і "з чим їдять"

 

Один із найміцніших алкогольних напоїв, виготовлений шляхом домашньої перегонки збродженого сусла, що зазвичай роблять із цукру, фруктів, зерна чи картоплі. Самогон вважають одним із найстаріших видів алкоголю, який ще наші предки традиційно готували в селах для власного вжитку. 

 

 

Міцність цього напою, як правильно, варіюється від 40 до 60 градусів, тож пити його можна лише невеликими порціями. 

Найкраще самогон "заходить" його поціновувачам із традиційною закускою, а саме: сало, мариновані овочі, соління, м’ясо або хліб з часником. Крім того, його часто використовують як настоянку — на травах, ягодах або навіть спеціях.

Що стосується споживання цього виду алкоголю, то це потрібно робити вкрай обережно. У протилежному разі є високий ризик появи шкідливих для здоров'я наслідків.

Небезпечний для життя - хто в зоні ризику 

 

Перш за все, через можливу небезпеку для здоров'я, споживати самогон не рекомендується таким людям:

- Ті, хто має хронічні захворювання. Йдеться про проблеми з печінкою (цироз, гепатити), підшлунковою залозою (панкреатит), серцево-судинною системою або шлунково-кишковим трактом тощо;

- Люди з психічними розладами та залежностями (особливо у фазі загострення), адже міцний алкоголь може спровокувати появу агресії, порушення свідомості та навіть психоз; 

- "Особливі" категорії людей: вагітні, підлітки та літні люди, адже існує великий ризик для розвитку плоду, є непередбачуваний вплив на нервову систему, яка перебуває на стадії розвитку, а також підвищення ризиків при наявності супутніх хвороб.

Як правильно пити самогон тим, кому можна


Якщо людина здорова і не має жодних протипоказів, споживати самогон все одно потрібно з великою обережністю. Не менш важливо слідкувати й за якістю напою, його дозуванням і не тільки: 

  • не можна пити на голодний шлунок,
  • не змішувати з ліками, адже це небезпечно,
  • не можна пити часто, тому що самогон - не про щоденне споживання.  

Рекомендоване дозування самогону:

 

  • дегустація - 30–50 мл (цього цілком вистачить, щоб оцінити смак та якість продукту),
  • для застілля з їжею - до 100 мл (ця доза вважається помірною з гарною закускою),
  • максимум, який не можна назвати "зловживанням" - до 150 мл за вечір, але не частіше 1 разу на тиждень.

 

 

На завершення підкреслимо, що навіть тим, "кому можна" категорично не рекомендується пити самогон на голодний шлунок, адже в такому випадку ефект може бути вкрай небезпечним. До всього не рекомендується споживати його з іншим алкоголем, зокрема вином, пивом чи лікером. Що ж стосується надмірного споживання, то радимо не пити більше 150 мл самогону, навіть “у свято” — це вже надмір.

Раніше "Ми-Україна" писав про одне з останніх наукових досліджень, яке вказало на те, що кожен ковток спиртного напою здатен підвищувати ризик можливої появи онкозахворювань.

Головне