Скоро в Україні відзначатимуть тепле та важливе свято – День батька. Це чудовий привід обійняти тата, подякувати йому за турботу, пригадати спільні моменти, подарувати щось приємне або просто провести час разом.
Коли саме відзначають це свято у 2025 році, та як воно з’явилося – читайте на "Ми-Україна".
Коли відзначають День батька 2025
В Україні День батька у 2025 році святкують у неділю, 15 червня. Це третя неділя червня – дата, яка збігається з міжнародною традицією вшанування батьків у багатьох країнах світу, зокрема у США, Канаді, Франції та Великій Британії.
Свято не є офіційним державним вихідним, але з 2019 року в Україні його відзначають на національному рівні згідно з указом Президента.
День батька – історія свята
Ідея вшанування татусів виникла в США на початку ХХ століття. У 1909 році американка Соноро Смарт Додд, донька ветерана Громадянської війни, запропонувала відзначати День батька на честь свого батька Вільяма Джексона Смарта. Він самотужки виховував шістьох дітей після смерті дружини, й саме його відданість і турбота надихнули доньку на створення нового свята.
Вперше День батька відзначили 19 червня 1910 року у місті Спокан (штат Вашингтон). Згодом ідея набрала популярності, й у 1972 році президент США Річард Ніксон офіційно затвердив свято на національному рівні. В Україні День батька почали популяризувати у 2000-х роках. У 2019 році свято закріпили на державному рівні.
Фото: freepik.com
Як відзначити День батька
У День батька не обов’язково дарувати дорогі подарунки чи влаштовувати щось грандіозне. Найголовніше – показати тату, що ви його любите і цінуєте. У цей день можна привітати батька теплими словами, обійняти або подзвонити, якщо він далеко.
Можна провести час разом, наприклад, сходити на прогулянку, випити кави, подивитися фільм чи повечеряти вдома в затишній атмосфері. А також – подарувати чи надіслати листівку з щирими побажаннями або ж щось зроблене власноруч.
У цей день важливо згадати не лише татусів, а й усіх чоловіків, які стали справжньою підтримкою в житті – дідусів, хрещених, вітчимів, старших братів.