Кислота в пляшці: чи здатна газована вода "роз’їсти" ваші зуби

Кислота в пляшці: чи здатна газована вода

На перший погляд, газована вода може здатися абсолютно нешкідливою. Проте навіть, якщо це звичайна мінералка, в якій не міститься велика кількість калорій або цукру, в ній присутня вуглекислота. Саме цей складник утворюється в процесі насичення води вуглекислим газом для того, щоб надати характерного шипіння. Попри те, що для організму людини ця вона не надто шкідлива, у порожнині рота вона працює зовсім інакше, негативно впливаючи на емаль. Детальніше про це в "Ми-Україна".

Газована вода та зубна емаль - чи є "зв’язок"

 

Емаль, яка є на наших зубах - це найтвердіша тканина в організмі. Основна її особливість в тому, що у неї абсолютно відсутня можливість відновлюватися, а поступово розчиняється вона тоді, коли середовище у роті стає занадто кислим (нижче pH 5,5).

 

 

Коли це стається, зуби стають чутливими, на них з'являються мікротріщини, сама емаль змінює колір до більш темного, розвивається карієс.

Крім того, якщо у складі газованого напою є ще й цукор або ароматизатори (як у колі, солодких лимонадах, енергетиках), то шкода цього напою моментально зростає в рази. Причина цьому те, що цукор має здатність живити бактерії, які ще більше підвищують кислотність.

Безпечна альтернатива існує чи ні 

 

Газовані напої, як правило, можуть найбільше шкідливі тоді, коли в їх складі є кислоти, зокрема лимонна або фосфорна, а також цукор. Саме ці складники призводять до появи ерозії зубної емалі та розвитку карієсу в майбутньому.

При цьому, все ж існує кілька варіантів газованих вод, які є менш шкідливими для зубів, а саме:

- Негазована вода з додаванням ароматизаторів, але без цукру. Напої, які не містять цукор та кислоти, відповідно й не мають калорій, тож не  спричиняють руйнування зубної емалі;

- Газована вода без додавання цукру та ароматизаторів. Чиста газована вода не містить шкідливих речовин, але в неї все одно додається діоксид вуглецю, який здатен спричиняти незначне підкислення ротової порожнини. Водночас в порівнянні з солодкими водами це все ж значно безпечніше;

- Мінеральна вода з низьким вмістом кислоти. Якщо мінеральна вода не містить додаткових ароматизаторів чи цукру, вона також може бути менш шкідливою для зубів.

 

 

Підкреслимо, що для того, щоб максимально мінімізувати шкоду для зубів, рекомендується вживати газовані напої через трубочку. Це дозволить зменшити контакт рідини з зубами. Після вживання таких напоїв можна прополоскати рот водою, яка "змиє" усе зайве.

 

Чи можна зменшити шкоду для зубів 


Зменшити шкоду і вплив на зуби - не означає, що потрібно повністю й назавжди відмовитися від вживання газованої води. Однак важливо знати як правильно її пити, аби  мінімізувати можливі ризики:

- не варто тримати напій у роті довго;

- не рекомендується пити газовану воду маленькими ковтками тривалий час.

Найкращим варіантом, враховуючи все вищеперелічене, буде пити такі напої через трубочку. Це допоможе "обійти" рідині  передні зуби і не пошкодити емаль. 

 

 

Також не варто чистити зуби одразу після газованого напою — це може пошкодити вже ослаблену емаль. Замість цього краще просто прополоскати рот звичайною водою. Що ж стосується щоденної гігієни ротової порожнини та регулярних візитів до стоматолога, то про них, звісно, забувати також не потрібно.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, чи можна використовувати протерміновану зубну пасту для чистки зубів та пояснив, чи є альтернативні методи використання такого продукту. 

Головне