Їжа раз на добу: чудовий спосіб для схуднення чи серйозна небезпека для організму

Їжа раз на добу: чудовий спосіб для схуднення чи серйозна небезпека для організму

На порозі літо і більшість жінок задумуються про те, як виглядатимуть у своєму минулорічному відкритому платті. Ті, кому улюблений літній одяг став затісним, шукають способи "підтягнутися" швидко і без зайвих зусиль. При цьому багато хто вдається до спорту, а є й такі, хто віддає перевагу дієтам. Таких сьогодні існує безліч: від наджорстких до лайтових - на будь-який смак. Однією з найпопулярніших є доволі радикальний метод, який називається "OMAD" (One Meal A Day - ред.). Полягає він в тому, щоб їсти лише один раз на добу, що нібито допомагає скинути зайві кілограми у найкоротші терміни. Однак чи не нашкодить такий метод організму та чи не дасть лише тимчасові результати? В цьому питанні вирішив розібратися "Ми-Україна".


Принцип харчування один раз на добу


Основний принцип харчування один раз на добу - максимально обмежити "вікно" споживання їжі. Завдяки такому підходу вдається зменшити загальну кількість спожитих калорій, що може  гарно посприяти схудненню.

Ті, хто вдається до практики OMAD-методу, як правило, відмовляються від двох або трьох прийомів їжі, заміняючи його одним великим прийомом, під час якого вони споживають всі необхідні поживні речовини.

Варто зауважити, що дехто з поціновувачів цього методу переконані - він один із найзручніших, адже не потребує складних розрахунків і постійного контролю за кількістю спожитої їжі. При цьому, вимагається, щоб обід чи вечеря, яку людина вживає протягом цього короткого періоду, повинна бути  максимально збалансованою і містити всі необхідні макро- та мікроелементи, зокрема білки, жири, вуглеводи, а також вітаміни й мінерали, яких організм потребує для нормального функціонування.

 

 


Чи є ризики для здоров'я


Попри "привабливість" дієти, на перший погляд, в реальності вона може досить специфічно позначитися на організмі багатьох людей. Одним із найбільших недоліків - порушення метаболізму. Якщо періоди такого голодування будуть довготривалими, організм почне працювати в режимі збереження енергії, сповільнювати при цьому обмін речовин, що в подальшому вкрай негативно позначиться на здоров'ї.

Крім того, через невелику кількість споживаної за день їжі зменшується й рівень енергії, що загрожує появою сильної слабкості, головного болю та погіршення концентрації уваги. До всього, коли людина їсть лише один раз на день, виникає ризик надмірного переїдання, який може негативно вплинути на травну систему. Зокрема, зловживання їжею після тривалого голодування може призвести до розтягування шлунка, неприємних відчуттів та навіть проблем з шлунково-кишковим трактом.

Не менш серйозним ризиком є недоїдання: коли є лише один прийом їжі на день, важко забезпечити організм усіма необхідними поживними речовинами. Через це може виникнути серйозний дефіцит вітамінів і мінералів, що з часом може вплинути як на імунну систему, так і на стан шкіри, волосся, а також загальне самопочуття.

 

 

Кому краще уникати дієти


Перед тим, як приймати рішення вдатися до вказаної дієти та почати харчуватися раз на день, рекомендуємо врахувати індивідуальні особливості конкретно вашого організму.

Що ж стосується тих людей, які перебувають в зоні ризику і можуть зіштовхнутися з негативними наслідками від такого способу харчування, то до них можна віднести: 

- жінки,

- люди з хронічними захворюваннями,

- вагітні,

- ті, хто перебуває на відновленні після операцій.

Крім того, уникати OMAD потрібно й тим людям, які ведуть активний спосіб життя або регулярно займаються спортом. Для них їсти лише раз на день неприпустимо, адже вони не отримуватимуть належної кількості енергії для відновлення після тренувань.

Тим, хто хоче зменшити вагу, але не нашкодити при цьому здоров'ю, краще звернути увагу на менш радикальні методи, а саме: 

- періодичне голодування (наприклад, 16/8, де 16 годин голодування і 8 годин для їжі),

- збалансована дієта з регулярними прийомами їжі.

 

 

На завершення підсумуємо, що дієта "їсти раз на день" може здатися привабливою для тих, хто прагне схуднути швидко і без зайвих зусиль. Проте кожен повинен віддавати чітку оцінку своєму вибору і розуміти те, що такі кардинальні методи можуть негативно позначитися на здоров'ї. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, яку кашу необхідно включити в раціон кожній жінці, аби мати підтягнуту та здорову шкіру без "уколів краси". 

Головне