Який наповнювач для котячого туалету можна змивати в унітаз

Який наповнювач для котячого туалету можна змивати в унітаз

Все більш популярною темою серед власників домашніх улюбленців стає тема можливості змивання в унітаз котячого лотка. На думку більшості - це зручно, економно, а також екологічно. Проте виробники переважної більшості наповнювачів робити цього категорично не рекомендують, адже, як наслідок, ви отримаєте неприємний запах із туалету та забиту каналізацію, адже виготовлені вони з компонентів, які під дією води не розчиняються. Однак сьогодні існують й інші біорозкладні наповнювачі, які виготовлені на основі кукурудзяного, пшеничного борошна або дерева. Вони не лише знижують негативний вплив на навколишнє середовище, а й мінімізують неприємні запахи, забезпечуючи чистоту та комфорт для вашого кота і вас.

Розібратися в цій темі, аби полегшити життя власникам чотирилапих улюбленців, вирішив "Ми-Україна".

 
Наповнювач з силікагелю 

 

Наповнювач із силікагелю категорично не рекомендується змивати в унітаз.

Хоча силікагель є пористим матеріалом, який добре вбирає вологу та запахи, він не розчиняється у воді і може забивати каналізаційні труби, спричиняючи засмічення. До того ж змивання силікагелевого наповнювача може негативно вплинути й на навколишнє середовище, адже цей матеріал не здатен самостійно розкладатися природним шляхом.

 

 

Якщо ви купуєте для котячого туалету саме силікагель, то такі відходи краще утилізувати через сміття, використовуючи спеціальні пакети.

 
 Бентонітовий наповнювач

 

Один із найбільш розповсюджених наповнювачів для котячих лотків, який люблять через його низьку ціну та гарні абсорбційні властивості, завдяки яким він чудово поглинає вологу та нейтралізує запахи.

Що стосується утилізації такого роду наповнювачів, то вони не мають властивості розчинятися у воді, тож змивати в туалет його не можна. У протилежному разі це призведе у майбутньому до сильного засмічення труб.

 

 

Деревний наповнювач для котячих лотків

 

Такий варіант наповнювачів є екологічно чистим, адже виготовляється з деревної стружки або тирси, що добре підходить для тих, хто хоче використовувати природні матеріали. Такий наповнювач має кілька переваг і може бути відмінною альтернативою традиційним глиняним або силікагелевим наповнювачам.

Якщо говорити про змивання в унітаз, то це залежить від виду та складу наповнювача. Зокрема, ті, що виготовлені з пресованих деревних пелет або подрібненої деревини, часто розчиняються у воді або розпадаються на дрібні частки, тому їх можна змивати в невеликих кількостях. Однак, це не стосується всіх деревних наповнювачів, тож перед тим як утилізувати їх таким чином, варто все ж перевірити інформацію на упаковці або почитати інструкцію від виробника.

Соєвий наповнювач

 

Наповнювачі з соєвих волокон є біорозкладним матеріалом, який абсолютно безпечний для змивання у каналізацію, адже здатен повністю розчинятися в воді, а значить не забивати каналізаційні труби. 

В такому випадку важливо, щоб такий наповнювач не містив додаткових хімічних добавок чи синтетичних матеріалів, які можуть вплинути безпосередньо на його розкладання в воді.

До  того ж рекомендується уникати змивання великих обсягів матеріалу одночасно, щоб все ж не спричинити засмічення.

 

 

Наостанок зауважимо, що вибір правильного наповнювача для котячого лотка важливий не лише для зручності догляду за тваринами, а й для збереження чистоти та екології. Наповнювачі, що змиваються в унітаз вважаються зручними та екологічно безпечними, проте, навіть у випадку з ними, вкрай важливо завжди перевіряти інформацію на упаковці, щоб переконатися в їх безпеці для каналізації, а також утилізувати їх в рекомендований спосіб.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, як вивести запах сечі кота з різних поверхонь, а також детально пояснив, що означають деякі звички наших домашніх улюбленців. 

 

Головне