Консервація вважається одним із самих зручних і довготривалих способів зберігання продуктів. Однак, навіть в таких умовах не всі вони лишаються безпечними для вживання. У магазинах часто можна побачити різноманітні банки з їжею, але серед них є такі, що можуть містити шкідливі речовини або навіть бути простроченими. Особливо важливо потрібно читати склад і термін придатності, адже деякі консерви можуть призвести до отруєння або негативно вплинути на організм. Детальніше про це розповість "Ми-Україна".
Пошкоджені банки або ознаки розбухання
Самими небезпечними можна вважати консерви, пакування яких було пошкоджено. Якщо на банці ви помітили вм’ятини, іржу, подряпини або кришка на ній виглядає здутою - краще її не купуйте.
Це може свідчити про те, що повітря потрапило всередину, і в середині вже з’явилися і активно розмножуються шкідливі мікроби. Одним із найнебезпечніших вважається ботулізм, який часто викликає дуже серйозні отруєння. Навіть якщо дата на упаковці нормальна, ризикувати все одно не варто. Краще обрати іншу банку без ознак пошкодження - це буде більш безпечно для вашого здоров'я.
Штучні добавки і сумнівний склад
Переважна більшість бюджетних консервів мають у своєму складі велику кількість різноманітних консервантів, ароматизаторів, підсилювачів смаку та навіть фарби, які можуть нашкодити здоров’ю. Особливо небезпечними вони стають при регулярному споживанні.
Крім того, рекомендовано уникати продуктів із довгими і складними назвами у складі, особливо якщо ви не розумієте, що це за речовини. Як варіант, це можуть бути такі:
- глутамат натрію,
- бензоат натрію,
- сорбінова кислота тощо.
Небезпечними такі добавки є тим, що, потрапляючи в організм людини у великих кількостях здатні викликати алергії, головний біль, а також розлади травлення.
Неправильне зберігання та строки придатності
Періодично трапляється так, що в магазинах можна побачити консерви, термін придатності яких близький до закінчення або взагалі минув. Така продукція є надзвичайно небезпечною, навіть, якщо видимих ознак псування на них немає.
Крім того, неправильне зберігання (прямі сонячні промені чи високі температури) може знизити якість та безпечність консервованої продукції.
Завжди (!) при виборі консервів перевіряйте дату виготовлення, термін придатності, а також умови зберігання на полиці.
На завершення додамо, що консервація іноді може бути корисною та більш зручною у порівнянні зі свіжими продуктами. При покупці такого товару уникайте банок із пошкодженнями, консервів із сумнівними добавками та продуктів із простроченим терміном придатності. Завдяки цьому ви збережете своє здоров'я та зможете уникнути неприємних наслідків.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, яка бюджетна риба може замінити навіть найдорожчу та де саме її можна купити.