У понеділок, 6 січня, святкують Богоявлення Господнє (Водохреще). Це одне з найбільших християнських свят, яке знаменує хрещення Ісуса Христа.
"Ми-Україна" розповість про церковне свято, народні прикмети, заборони у цей день та у кого іменини.
Церковне свято 6 січня – Хрещення Господнє або Водохреще
6 січня за новоюліанським календарем православні християни відзначають Хрещення Господнє або Водохреще – одне з найважливіших свят церковного року. У цей день вшановують подію, коли Ісус Христос прийняв хрещення у річці Йордан від Іоанна Хрестителя. Це свято називають також Богоявленням, адже саме тоді світові явилась Пресвята Трійця – Отець, Син і Святий Дух.
Головною традицією Водохреща є освячення води – у храмах або на відкритих водоймах. Ця вода вважається святою, її зберігають протягом року для лікування хвороб і очищення домівки. Віруючі також купаються в освячених ополонках, щоб отримати духовне й тілесне очищення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водохреще 2025 – душевні привітання у віршах, прозі та картинках
Народні прикмети 6 січня
- Снігопад чи відлига – до дощового літа.
- Дерева вкрилися інеєм — рік буде родючим.
- Тепла погода – до ранньої весни.
- Сніг іде – рік буде врожайним на яблука.
Що не можна робити 6 січня
- Не можна сваритися та конфліктувати
- Не можна виконувати важку фізичну роботу.
- Не варто полоскати у воді білизну чи прати одяг.
- Не можна відмовляти у допомозі нужденним.
День ангела 6 січня
Іменини у цей день святкують Іван та Ян.
Погода 6 січня
В Україні у понеділок температура підніметься до +1…+5 градусів, а 7 січня термометри покажуть аж +5…+12 градусів. Разом із теплим повітрям прийде і підвищена вологість, адже країну перетинатимуть атмосферні фронти. Очікуються опади у вигляді мокрого снігу, що переходитиме в дощ.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, як правильно зберігати та використовувати святу воду на Водохреще. Вважається, що така вода набуває духовної сили, здатної очищати людину від гріхів, освячувати її душу й тіло, а також приносити благословення в оселі.