У середу, 4 грудня, у світі відзначають Міжнародний день банків, Міжнародний день гепарда. В Україні – День ракетних військ і артилерії. Православна церква вшановує пам'ять святої великомучениці Варвари.
Які свята відзначаємо 4 грудня, народні прикмети, що не можна робити в цей день та у кого День Ангела – розповість "Ми-Україна".
День ракетних військ і артилерії
Раніше День ракетних військ і артилерії відзначали 3 листопада, що було пов’язано з подіями Другої світової війни і мало радянське походження. Однак у 2024 році дату змінили.
Нова дата, 4 грудня, обрана на честь святої великомучениці Варвари, яку вважають покровителькою артилеристів у багатьох країнах світу, зокрема в Іспанії, Франції, Польщі та США. За переказами, після мученицької смерті святої Варвари її батька, який сам був її катом, вразила блискавка. Цей символ небесної сили став образом захисту для тих, хто працює зі зброєю, вибухівкою та артилерією.
У День ракетних військ і артилерії варто привітати мужніх і відважних артилеристів, які захищають нашу країну, а також ветеранів, які присвятили своє життя службі в цьому роді військ.
Церковне свято 4 грудня – День святої Варвари
4 грудня православна церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари, однієї з найбільш шанованих святих у християнстві. Свята Варвара жила в III столітті в місті Геліополі, що на території сучасної Сирії. Її батько Діоскор був багатим язичником і тримав доньку в суворій ізоляції, прагнучи захистити її від впливу зовнішнього світу. Проте Варвара дізналася про християнство, прийняла хрещення і вирішила присвятити своє життя вірі в Бога.
Коли її батько дізнався про це, він був розгніваний і видав доньку римським правителям, які почали жорстоко катувати її, змушуючи зректися віри. Попри всі страждання, Варвара залишилася непохитною. Врешті її стратив власний батько, а незабаром сам загинув від блискавки, що стало символом Божої кари. Ця подія дала підставу вважати святу Варвару покровителькою тих, хто працює в небезпечних умовах – артилеристів, шахтарів, будівельників.
В Україні свята Варвара вшановується з давніх часів і має особливе місце серед православних святих. За переказом, у 1108 році її мощі привезла на українські землі дружина київського князя Святополка. Мощі святої великомучениці Варвари зараз зберігаються у Володимирському кафедральному соборі в Києві. Ця святиня є однією з найшанованіших у православному світі, і до неї щороку приходять тисячі паломників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли День Святого Миколая у 2024 році: дата, традиції та що треба знати про це свято
Прикмети 4 грудня
- Якщо день морозний, це означало, що зима буде сніжна.
- Якщо на Варвари йде сніг, то буде хороша зима з великим урожаєм наступного року.
- Якщо сонячна погода – весна буде ранньою, а якщо похмуро – затяжною.
- Південний вітер – до морозу.
Що не можна робити 4 грудня
- Не можна виконувати важку фізичну роботу, а також шити, в’язати та вишивати.
- У цей день не можна сваритися чи з'ясовувати стосунки.
- Не можна займатися хатнім прибиранням. Особливо забороняється прати, білити стіни чи мити підлогу, щоб не змити благословення.
- Не варто відмовляти у допомозі – потрібно бути доброзичливим і допомагати тим, хто цього потребує.
Іменини 4 грудня
День ангела у цей день святкують Василь, Геннадій, Дмитро, Іван, Микола, Олександр, Олексій, Юлія, Анастасія, Варвара, Катерина, Кіра.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, які державні свята очікують нас у грудні 2024 року, і в які саме дні ми матимемо вихідні та коли святкуватимемо великі церковні свята.