Яке свято 16 листопада: що не можна робити в цей день, церковне свято, народні прикмети

Яке свято 16 листопада: що не можна робити в цей день, церковне свято, народні прикмети

16 листопада у світі відзначається Міжнародний день толерантності та Міжнародний день боротьби з анорексією. В Україні – День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Православна церква вшановує пам'ять Апостола і євангеліста Матфея.

Про церковне свято та міжнародні свята в цей день, які були народні прикмети, заборони та хто святкує іменини  – розповість "Ми-Україна".

 

Церковне свято 16 листопада – Апостола і євангеліста Матфея

 

16 листопада православні віряни вшановують пам’ять апостола і євангеліста Матфея. Він був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа та автором Євангелія від Матфея. Спершу Матфей був митарем (збирачем податків) на службі Римської імперії, але, почувши заклик Ісуса, залишив свою професію та став його учнем.

Він загинув мученицькою смертю, свідчачи про Христа. Його Євангеліє відоме своїм детальним описом життя та вчення Спасителя.  У ряду книг Нового Завіту Євангеліє від Матфея стоїть на першому місці.

 

Апостола і євангеліста Матфея

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли День Святого Миколая у 2024 році: дата, традиції та що треба знати про це свято 

 

16 листопада в Україні та світі

 

День працівників радіо, телебачення та зв'язку

 

День працівників радіо, телебачення та зв'язку в Україні відзначається щороку 16 листопада. Це професійне свято всіх, хто забезпечує функціонування засобів масової інформації, зв’язок і телекомунікації, а також працівників сфери інтернет-технологій.

Свято було встановлено указом Президента України у 1994 році. Саме цього дня в 1924 році в Харкові вийшла в ефір перша радіопередача Українського радіо. Її почули близько 70 радіоаматорів. Ефір відкрив технік, який промовив у мікрофон: "Алло", а потім тричі повторив: "Говорить Харків". Це день, коли вшановують операторів, журналістів, редакторів, зв’язківців, технічних фахівців тощо.

 

День працівників радіо, телебачення та зв'язку

 

Міжнародний день толерантності 

 

Міжнародний день толерантності, який святкується 16 листопада, був запроваджений у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня була ухвалена Декларація принципів терпимості, в якій наголошується на рівності всіх людей, незалежно від раси, статі, мови, національності, релігії чи стану здоров'я. 

Ця декларація закріплює фундаментальні принципи, які також відображені в Загальній декларації прав людини, і закликає до відмови від будь-яких форм дискримінації, неприйняття геноциду та забезпечення відповідальності за такі злочини.

 

 

Міжнародний день боротьби з анорексією

 

Міжнародний день боротьби з анорексією відзначається 16 листопада. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про анорексію – серйозний розлад харчової поведінки, який характеризується екстремальним обмеженням харчування, страхом набрати вагу та викривленим сприйняттям власного тіла.

Цей день наголошує на важливості підтримки людей з анорексією та заохочує до відкритого обговорення питань, пов’язаних із психічним здоров'ям та здоровим сприйняттям тіла.

 

Міжнародний день боротьби з анорексією

 

Народні прикмети 16 листопада

  • Якщо випав сніг, то він може пролежати до самої весни.
  • Чим тепліша погода цього дня, тим холоднішою буде зима.
  • Якщо йде дощ, то зима буде вогкою, але теплою.

 

Народні прикмети 16 листопада


Що не можна робити 16 листопада

  • Не рекомендується сваритися та з'ясовувати стосунки.
  • Не слід виконувати важку фізичну роботу – це може призвести до втоми на всю зиму.
  • Не бажано виносити з дому сміття чи зайві речі.

 

Іменини 16 листопада

Іменини в цей день святкують  Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Макар, Матвій, Михайло, Микола, Сергій, Теодор, Федір, Ян.

Раніше "Ми-Україна" розповідав, на які дати припадають православні свята за новоюліанським та юліанським календарем і як їх відзначати.

Головне