Підвищений артеріальний тиск може залишатися непоміченим роками, але він поступово шкодить серцю, судинам і ниркам. Але, як запевняє дієтологиня Марта Теран із Центру довголіття Прітікіна, вже кілька простих змін у харчуванні можуть дати позитивний ефект буквально за лічені дні. Вона поділилася п’ятьма звичками, які варто запровадити кожному, хто хоче нормалізувати тиск і знизити ризики гіпертонії.
"Ми-Україна" розповість, що варто змінити, щоб полегшити свій стан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення імунітету: 5 корисних продуктів для здоров'я
Готуйте самостійно й уникайте напівфабрикатів
Перший крок для здорового серця та нормалізації тиску — відмова від напівфабрикатів та фастфуду. Домашнє харчування дозволяє контролювати, що саме ви додаєте до страв. Чим менше у вашому раціоні напівфабрикатів і фастфуду, тим менше в раціоні буде натрію, доданого цукру та шкідливих жирів. Натомість свіжа їжа з натуральних інгредієнтів багата на калій, антиоксиданти та клітковину, а це саме ті речовини, які підтримують здоровий артеріальний тиск.
Додавайте більше клітковини
Її регулярне вживання має безпосередній вплив на стабільність тиску. Овочі, фрукти, бобові, цільнозернові продукти — усі ці джерела клітковини мають бути на вашій тарілці щодня. Вони не лише знижують ризик гіпертонії, а й допомагають контролювати вагу, що також важливо при профілактиці серцево-судинних захворювань.
Зменшуйте кількість солі
Переважна більшість людей споживає набагато більше натрію, ніж потрібно. Основне його джерело зазвичай це надмірно перероблені продукти, наприклад, закуски, консерви, готові соуси й ковбаси. Надлишок солі затримує воду в організмі, ускладнює роботу серця й підвищує тиск. Зменшити його споживання означає не лише відмовитися від солі в процесі приготування, а й уважно читати етикетки та уникати прихованих джерел натрію.
Обирайте продукти, багаті на калій
Калій має властивість природним чином виводити надлишок натрію з організму. Його нестача, навпаки, сприяє розвитку гіпертонії. Щоб підтримувати баланс, включайте в меню більше зелених овочів, бананів, авокадо, печеної картоплі, бобових та органічних молочних продуктів. Правильне співвідношення калію і натрію — це секрет довголіття та здорового серця.
Не забувайте про воду
Вживання достатньої кількості води допомагає підтримувати баланс рідин в організмі, запобігає згущенню крові та сприяє зменшенню навантаження на серце. Недостатнє споживання води, навпаки, може посилити симптоми гіпертонії.
Також читайте про біодобавки, які не працюють і їх не варто купувати.