В наш час, враховуючи високі розцінки на комунальні послуги, які регулярно зростають, економія води - стала не лише турботою про довкілля, а й за власний гаманець. Враховуючи непросту ситуацію кожен з нас задумується про те, щоб зменшити споживання ресурсів, зокрема витрат на воду, хоча б у власному побуті. "Ми-Україна" пояснить, які щоденні звички можуть відчутно зменшити рахунки на комуналку, а відповідно й зберегти при цьому значну частину бюджету.
Економія в побуті
Більшість з нас не помічає, проте досить багато води ми витрачаємо непомітно: під час чищення зубів, миття посуду чи прийняття душу.
Для того, щоб зекономити, рекомендуємо почати з малого, а саме:
- Закривайте кран з водою під час чищення зубів або намилювання рук. Завдяки цьому ви зекономите до 10 літрів за раз;
- Замість прийому ванни купайтеся в душі, адже для того, щоб наповнити цілу ванну знадобиться не менше 150–200 літрів, а для 5-хвилинного душу — близько 50 літрів.
- Почніть мити посуд у великій ємності (миска, таз), а не під струменем води. Якщо користуєтеся посудомийною машиною, вмикайте її лише після повного завантаження;
- Так само і з пральною машинкою - запускайте режими при повному завантаженні та на більш економічних режимах;
До всього рекомендуємо встановити й аератори на крани. Головна їх властивість змішувати воду з повітрям, ти самим зменшуючи витрату до 50% (!)напор при цьому не втрачається).
Довготривала економія - технічні рішення
Крім зміни щоденних звичок рекомендуємо звернути увагу й на стан сантехніки у вашому помешканні, а саме:
- Перевірте крани та зливи, аби там не було протікань. Врахуйте, що капаючий кран може "накапати" до 20 літрів на добу;
- Встановіть бачок з подвійним зливом на унітазі. Завдяки цьому ви зможете використовувати лише частину з наявної в бачку води;
- Збирайте дощову воду або використовуйте залишки після миття овочів для поливу рослин або технічних потреб.
- Наостанок рекомендуємо подумати про встановлення лічильника на воду, якщо такий відсутній. Завдяки цьому приладу ви зможете сплачувати лише за фактичне споживання води, а також слідкувати за її обсягами.
На завершення підкреслимо, що в реальності економити воду значно простіше, ніж може здатися на перший погляд. Головне — змініть підхід до її використання в побуті та враховуйте те, що навіть дрібні кроки можуть в результаті дати вагомий результат вже у наступному місяці.
Раніше "Ми-Україна" надав кілька порад про те, як правильно вибрати електролічильник, щоб скоротити рахунки за світло.