Правильне зберігання цибулі є важливим фактором, тому що часто овоч швидко псується або проростає, що є справжньою проблемою, адже це впливає, в першу чергу, на смакові якості продукту. Ба більше, при неправильному зберіганні цибуля втрачає й свої корисні властивості та перетворюється на "пустушку".
"Ми-Україна" вирішив зібрати найдієвіші поради, які допоможуть уникнути передчасного псування овоча та його проростання.
Зберігання цибулі - як правильно
Рекомендується зберігати цей цінний овоч у дерев'яних ящиках або сітчастих мішках, аби цибуля могла вільно "дихати" та мати гарну циркуляцію повітря. Прямих сонячних променів варто уникати.
Альтернативним методом можна вважати й зберігання цибулі у колготках, як свого часу робили ще наші бабусі. Проте, в такому випадку рекомендується між кожною цибулиною зав'язувати один вузлик, аби вони між собою не "контактували".
Що стосується холодильника, на нижній полиці якого більшість з нас тримає цибулю, то це не найкращий спосіб для тривалого зберігання. В холодильнику досить висока вологість та холод, які вкрай негативно впливають як на загальний стан овоча, так і на його смакові якості. Ба більше, саме таке зберігання провокує її швидке проростання.
За умови, що іншого місця для цибулі у вас немає, то кілька цибулин покласти в холодильник все ж можна. Проте перед тим їх краще загорнути в поліетиленову плівку чи алюмінієву фольгу. Підійде в такому випадку й герметичний контейнер.
Якщо говорити про температурний режим, то цибулю рекомендується тримати у сухому прохолодному місці, де температура не вища за +15C° і не нижча +5С°.
Не рекомендується зберігати поруч із цибулею картоплю чи інші коренеплоди, які мають властивість виділяти вологу. В протилежному разі овоч почне дуже швидко загнивати.
Радимо звертати увагу при виборі цибулі в магазині на її зовнішній вигляд: не беріть голівки, які мають сліди плісняви, пом'ятості чи темних плям. Довго такий овоч точно не лежатиме. Гарна якісна цибуля повинна мати яскраву луску та щільну, тверду текстуру.
Що робити з очищеною цибулею
Якщо потрібно зберігати вже очищену або нарізану цибулю, то краще для цього все ж обрати холодильник і герметичні контейнери. Однак варто пам'ятати, що зберігання очищеної цибулі обмежене кількома днями, і її необхідно використовувати найближчим часом.
Заморожування цибулі - тривале зберігання
Якщо ви хочете зберегти цибулю впродовж тривалого часу - можна заморозити її. Для цього нарізану цибулю бланшують (піддають короткому кип’ятінню) і заморожують у герметичних пакетах. Заморожена цибуля не проростає і зберігається протягом кількох місяців.
Наостанок хочеться підкреслити, що правильне зберігання цибулі допомагає зберегти її свіжість і смакові якості, а також уникнути передчасного проростання. Завдяки цим простим способам овоч може зберігатися довше, і ви зможете користуватися нею за потреби без втрат у якості.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, чому на картоплі при тривалому зберіганні виникає цвіль та як цьому можна запобігти.