Чи не кожен із нас любить свіжий хліб. Ми поєднуємо його з маслом, сиром чи ковбасою, готуючи швидкий перекус у вигляді бутербродів або заїдаємо ним улюблений український борщ із салом. Саме хліб у багатьох родинах є основним продуктом, однак часто буває так, що він черствіє швидше, аніж ми встигаємо його з'їдати. Для того, щоб вберегти хліб свіжим більше часу, а також уникнути виникнення на ньому плісняви, існують декілька перевірених способів. Кількома з них "Ми-Україна" вирішив поділитися зі своїми читачами.
Допомога морозильної камери
Завдяки заморожуванню хліб може зберігати свої властивості значно довше. Для цього потрібно покласти буханець у пакет для заморозки, а після перекласти до морозилки. Такий спосіб підійде і до вже нарізного хліба.
В подальшому, радимо розморожувати такий продукт у холодильнику, це допоможе уникнути його розмокання. До того ж радимо не забути витягнути хліб з пакета, адже він лише провокуватиме накопичування вологи.
Опісля такий хліб можна розігріти у духові шафі, мікрохвильовці або навіть підсмажити скибочками у тостері чи на сковорідці.
"Ні" пластику
Хліб довше зберігатиметься свіжим, якщо ви будете тримати його у паперовому пакеті. Що стосується пластикових контейнерів, то вони лише провокуватимуть появу плісняви та сприятимуть більш швидкому псуванню продукту.
Свіжість у хлібниці
Простий, однак перевірений спосіб зберегти первісний вигляд і смак хлібного виробу - це зберігання його у звичайній дерев'яній хлібниці. Як правило вони мають невеличкі дірочки, завдяки яким усередині циркулює повітря. Такий вид зберігання допомагає запобігти появі плісняві на буханці продовж кількох днів.
Надійність вощанки
Ще одним із найнадійніших способів більш тривалого збереження хліба у свіжому вигляді є вощанка. У ній хліб може не покриватися пліснявою впродовж кількох днів. Вона здатна не пропускати повітря, а також вологу, незважаючи на те, де саме буде лежати буханець: на столі чи в холодильнику.
Хліб повинен дихати
За умови, що ви звикли тримати хліб у целофанових пакетах, то рекомендується зробити у ньому хоча б декілька маленьких дірочок. Це допоможе уникнути затримки вологи. До того ж при виборі такого способу зберігання, хліб краще покласти до холодильника.
Зауважимо також, що окремі види хлібних виробів, зокрема білий і французький, покриваються пліснявою швидше за інші вироби, адже мають м'яку скоринку. Водночас темний хліб, який готується на заквасці (наприклад цільнозерновий), як правило може пролежати у свіжому вигляді та без цвілі значно довше.
Наостанок зауважимо, що завдяки використанню вищеперелічених методів, ви зможете зберігати придбані буханці хліба у свіжому вигляді не менше 3-5 днів.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як можна використати хліб, який став черствим і як відновити його первісний стан.