Як заснути і добре спати в сильну спеку: ефективні поради на літо

Як заснути і добре спати в сильну спеку: ефективні поради на літо

Коли стовпчик термометра навіть уночі не опускається нижче +25°C, відпочинок стає просто неможливим. Організм потребує охолодження для занурення в глибокий сон, але душне повітря, гарячі простирадла і вологе тіло тільки посилюють дискомфорт. Проте навіть у таких умовах можна як слід виспатися, просто треба знати кілька перевірених хитрощів, як заснути в спеку без кондиціонера або з мінімальним використанням електрики.

То ж як охолодити кімнату та себе вночі в спеку — читайте "Ми-Україна".

 

Підготуйте спальню заздалегідь

 

Вдень тримайте вікна, фіранки й жалюзі щільно закритими, щоб не пускати гаряче повітря та сонячне проміння. Ввечері, коли температура знижується, відчиніть вікна для провітрювання та створення протягу. Якщо є можливість, залиште вікно відкрите на ніч — але тільки якщо у вас безпечний район і є москітна сітка, щоб непрохані гості не потрапили  до будинку.

 

Використовуйте правильну постіль

 

Під час спеки важливо спати на легкій дихаючій постільній білизні. Такі натуральні матеріали, як бавовна або льон ідеально відводять вологу, не парять і не прилипають до тіла. Водночас уникайте синтетичних тканин, які зберігають тепло. Якщо простирадла мають ефект "охолодження" — це ще краще.

 

Перенесіть ліжко до підлоги

 

Тепле повітря піднімається вгору, тому чим нижче ви спите, тим прохолодніше. Якщо у вас високе ліжко або другий поверх ліжка-горища — краще на час спеки спати на матраці на підлозі або розкласти ліжко внизу.

 

як заснути в спеку

 

Охолодіть тіло перед сном

 

Прийміть прохолодний душ або обмийте ноги, зап’ястя й обличчя — це допоможе знизити температуру тіла. Якщо душ не допомагає, спробуйте змочити тканину холодною водою та прикласти до шиї або лоба. А ще краще на ніч покласти в морозильну камеру пляшки з водою або грілки, а потім використовувати їх як "холодні подушки". Обгорніть їх рушником і тримайте біля ніг або в головах.

 

Спіть у легкому одязі або без нього

 

Багатьом допомагає сон без піжами або в тонкій вільній бавовняній сорочці. Обирайте речі без гумок і щільних швів — вони можуть погіршити тепловіддачу. 

 

Пийте воду, але з розумом

 

Перед сном важливо уникати зневоднення, тому випийте трохи води, але не надто багато — інакше доведеться прокидатися вночі. Поставте склянку з водою біля ліжка на випадок, якщо захочеться пити вночі.

 

як спати в жару

 

Уникайте важкої їжі та алкоголю ввечері

 

Жирна їжа та алкогольні напої підвищують температуру тіла й порушують терморегуляцію. У спеку краще вечеряти легко: чудово підійдуть овочеві салати, легкий нежирний білок, наприклад, риба чи яйця, а також йогурти, фрукти. Також утримайтеся від кофеїну — він стимулює нервову систему й заважає заснути.

 

Охолоджуйте кімнату

 

Навіть без кондиціонера можна забезпечити циркуляцію повітря — використовуйте вентилятор. Якщо направити його на миску з льодом або замороженими пляшками, ви отримаєте імпровізований охолоджувач. Такий спосіб працює найкраще у поєднанні з провітрюванням.

Перед сном покладіть наволочку або невелику подушку в холодильник на 30–40 хвилин. Це дасть приємний ефект прохолоди в перші хвилини сну, коли заснути найважче.

Якщо спека дратує і ви не можете заснути, спробуйте дихальні вправи, повільне читання або заспокійливі звуки природи. Стрес через відсутність сну тільки погіршує ситуацію. Важливо прийняти обставини й допомогти тілу розслабитися.

Також вчені дослідили, як впливає недосип на здоров'я людини та скільки ночей поганого сну достатньо, щоб серце стало працювати гірше. 

Головне