Як вилікувати стоматит в домашніх умовах: перевірені домашні методи

Як вилікувати стоматит в домашніх умовах: перевірені домашні методи

Стоматит - доволі неприємна штука, яка приносить не лише сильний дискомфорт у вигляді болю, печіння та виразок у роті, а й загальне запалення слизової оболонки рота. Попри простий, на перший погляд, вид захворювання, в реальності стоматит може бути вкрай складним у лікуванні. Які симптоми свідчать про появу захворювання та чи можна позбутися його в домашніх умовах, пояснить "Ми-Україна".

 

Стоматит - що це 


Стоматит, в народі більше відомий як "хвороба брудних рук" - це запалення слизової оболонки рота, яке проявляється у вигляді таких неприємних симптомів:

- виразки,

- почервоніння, 

- печіння,

- біль.

Найчастіше уражаються внутрішні сторони, зокрема щоки, язик, губи та небо.

 

 

Серед основних причин появи стоматиту виділяють такі:

- механічні травми,

- вірусні,

- бактеріальні інфекції,

- зниження імунітету,

- нестача вітамінів (особливо B і C),

- алергії,

- стрес.

Що стосується дітей, то у них стоматит, як правило, проявляється частіше, адже достатнього імунітету вони ще не мають і тягнуть до рота все, що "впаде в око".

 

Що може ускладнити\уповільнити процес загоєння 

 

Процес загоєння стоматиту може уповільнюватися через кілька факторів, які проявляються під час лікування, а саме:

- неправильно підібране лікування або самолікування (якщо не врахувати конкретну причину появи проблеми: вірусну, бактеріальну чи грибкової природи);

- слабкий імунітет або хронічні захворювання (наприклад, діабет) мають здатність зменшувати здатність організму до відновлення;

- постійне механічне подразнення слизової — тверда, гостра або солена їжа, гарячі напої, погано підібрана зубна щітка чи брекети — також заважають загоєнню;

- нестача вітамінів, зокрема групи B12, заліза, а також фолієвої кислоти) можуть провокувати рецидиви.

Зауважимо, для того, щоб прискорити загоєння, важливо усунути його можливі подразники, зокрема, дотримуватися гігієни ротової порожнини та, за потреби, звернутися до лікаря.

 

 

Домашні засоби, які допоможуть у лікуванні 


У легких випадках стоматиту можна обійтись без медикаментів — допоможуть прості домашні засоби. Найефективнішими з них є:

- Полоскання содовим розчином (1 чайна ложка соди на склянку теплої води) або травами (настої ромашки, календули чи  шавлії). Такі розчини мають антисептичну та протизапальну дію. Рекомендується проводити процедуру 3–5 разів на день, особливо корисним це буде після прийому їжі;

- Нанесення меду на уражену ділянку (якщо немає алергії. Цей продукт здатен заспокоїти та знезаразити рани та подразнення;

- Обліпихова олія або олія шипшини сприяють загоєнню виразок і підходять навіть для маленьких дітей.

Зауважимо, що в період лікування важливо уникати кислих, солоних, гострих та гарячих страв, адже вони мають властивість подразнювати слизову рота та погіршувати через це і без того неприємне самопочуття. 

 

Коли потрібно звертатися до лікаря


Домашнє лікування й справді буває доволі ефективним, однак лише на початкових стадіях. Водночас, якщо ви не спостерігаєте покращення стану по спливу 3-5 діб, то рекомендуємо в такому випадку все ж звертатися до лікаря. 

Хочемо підкреслити, що стоматит, який триває більше тижня, супроводжується високою температурою, сильним болем, збільшенням лімфовузлів або гнійними виділеннями — це вкрай тривожні симптоми, які потребують виключно професійної допомоги. 

Раніше "Ми-Україна" оприлюднив найпоширеніші народні методи, які здатні погіршити стан при болях у горлі.

Головне